Karadeniz Pet

Yumurtaların boyutu normal mi?

Maşallah lütfen rahatsız etmeyin numaralandirmayi denemeyin kirarsiniz keşke biraz Talas koysaydiniz haftaya kontrol yaparsınız dolumu boş mu diye

Konuya atlıyorum ama benimkiler de hiç normalime gelmiyor ne diyorsunuz ? :eek:
Yakından belkı biraz büyük görünür ama cidden küçük boş değildir inşallah
7A8mQP.jpg

Anne ne zaman yatmaya başladı ise o tarihten sonra beş yada altıncı günü kontrol edin inşallah doludur . Boyutlar normal endişeye gerek yok.

Anne ne zaman yatmaya başladı ise o tarihten sonra beş yada altıncı günü kontrol edin inşallah doludur . Boyutlar normal endişeye gerek yok.
Oldu 12 gün felan son yumurta da 3.gününde şuanda. Fakat kontrol ettikten sonra kırmasın gece kontrol etsem hayvan yatıyor üzerine karanlıkta da bidaha yatamaz gündüzde nasıl olacak bu kontrol işi yapsam mı nasıl yapsam kararsız kaldım.

Dişi kuş yuvaliktan yem,su için kafese çıktığında bir kaç dakikada fener ile yaparsınız sonra yumurtayı yerine yavaşça bırakın .

yumurtalar çıktıkca üst lerine numara vereceksin 1 den başlayarak ve bir kağıta da not alacaksın kaç numara hangi tarihte çıktı. ona göre hangi yumurta dolu hangisi boş 1 hafta doldukça kontrol edeceksin ve misal 1. den yavru çıktı 2-3 çıkmadan 4 çıktı o zaman çok büyük iht 2-3 numara dölsüz oluyor kontrol edip ayıra biliyorsunuz. yumurta kontrool ve numara işlemlerinde eldiven takmanızı tavsiye ederim kokunuz sinmesin dişi kontrol edebiliyor rahatsız olur
Cevabınız için çok teşekkür ederiz.. Kuşumuz bugün ilk yumurtasını verdi.. O yumurtayı nasıl alıp numaralandıracağım, mesela hangi tür bi kalemle? (Bu yumurtaların kabuğu ince hassas olmuyor mu? :) ) Bir de bugünlerde biraz kaşınıyorlar gibi,parazit spreyi sıkmak istiyorum kanatlarının altına falan.. Bir sakıncası var mı?

Benim çiftin ilk yumurtası az önce gelmiş çok şükür[emoji5] numarayi asetatli kalem ile eldiven giyerek verdim , bugünün tarihi olan 14 yazdım ve hemen yumurtayı yerine koydum.

Maşallah lütfen rahatsız etmeyin numaralandirmayi denemeyin kirarsiniz keşke biraz Talas koysaydiniz haftaya kontrol yaparsınız dolumu boş mu diye
Talaş koyunca içeri girmiyorlar. İki yumurtaya ışık tuttum. İçi sarı ve beyaz çizgiler var. Dişi kuş sürekli üzerine oturuyor. Boşmu? Yoksa beklemeye devam edeyim mi?

Sabır daha 2 gün oldu neyin kontrolü bu hemde 2 yumurta hafta sonu bakarsınız

yumurtalar normal.ilk yumurtalarsa boyut iyi kuluçka geçtıkçe büyüyor yumurtalar.

2 gün daha sabredip bakın o halde