petshop

Yumurtaların durumu nedir ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Önder AYYILDIZ tarafından 30 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Önder AYYILDIZ

Önder AYYILDIZ Active Member
    Üye

Beğenileri:
    29
    Yer:
    Diyarbakır-Bursa
    YumurtalarBu konuda ki çiftimin yumurtları. Bana uyguna geldiğinden çok tereddütte kaldım acaba yumurtalar boş felan mı çıkıyordu da böyle verdi etti vs demeye kalmadan yumurtladı.
    Şuan 6 yumurtası var bugun 7. gelebilir. İlk 2 yumurtasını kenarı ayırdı folluga aldı felan derken bir yattı bir yatmadı ve ilk 2 yumurta boş 3-4 dolu 5-6 için bakmadım henüz erkendi muhtemelen doludur.

Sorum şu bu 2 yumurta kızgınlık yumurtasımıdır? yoksa döllenmişte yatmadıgı yatıp geri kalktıgı için mi bozuldu resimlerden anlaşılır mı ? Sonraki kuluçkada yumurta ziyan olmasın diye ona göre yol izleyeceğim.

#1 Önder AYYILDIZ, 30 Mart 2016
    Son düzenleme: 30 Mart 2016
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    177
    Yer:
    İstanbul / Maltepe
    Kaç gündür yatıyor? Henüz karar vermek için çok erken bence.
    2. fotoğraftaki dolu gibi (damarlanma yok ama gidişat o yönde.)

3. Önder AYYILDIZ

Önder AYYILDIZ Active Member
    Üye

Beğenileri:
    29
    Yer:
    Diyarbakır-Bursa
    [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi biri 18 diğeri ayın 20 sinde geldi dün aldım zaten ben bunları. 1 numarayı follugun köşesine atmış 2 numaraya yatıyordu ama başta düzensiz oldugundan muhtemelen dölleme işlemi olmuşsada yat kalk yat kalk yumurta bozulmuştur. Arkasından gelen yumurtalar damarlandı.

Sayfayı Paylaş