petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtaların durumu nedir ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Önder AYYILDIZ tarafından 30 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Önder AYYILDIZ

Beğenileri:
    7
    YumurtalarBu konuda ki çiftimin yumurtları. Bana uyguna geldiğinden çok tereddütte kaldım acaba yumurtalar boş felan mı çıkıyordu da böyle verdi etti vs demeye kalmadan yumurtladı.
    Şuan 6 yumurtası var bugun 7. gelebilir. İlk 2 yumurtasını kenarı ayırdı folluga aldı felan derken bir yattı bir yatmadı ve ilk 2 yumurta boş 3-4 dolu 5-6 için bakmadım henüz erkendi muhtemelen doludur.

Sorum şu bu 2 yumurta kızgınlık yumurtasımıdır? yoksa döllenmişte yatmadıgı yatıp geri kalktıgı için mi bozuldu resimlerden anlaşılır mı ? Sonraki kuluçkada yumurta ziyan olmasın diye ona göre yol izleyeceğim.

#1 Önder AYYILDIZ, 30 Mart 2016
    Son düzenleme: 30 Mart 2016
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kaç gündür yatıyor? Henüz karar vermek için çok erken bence.
    2. fotoğraftaki dolu gibi (damarlanma yok ama gidişat o yönde.)

3. Önder AYYILDIZ

Beğenileri:
    7
    [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi biri 18 diğeri ayın 20 sinde geldi dün aldım zaten ben bunları. 1 numarayı follugun köşesine atmış 2 numaraya yatıyordu ama başta düzensiz oldugundan muhtemelen dölleme işlemi olmuşsada yat kalk yat kalk yumurta bozulmuştur. Arkasından gelen yumurtalar damarlandı.

Sayfayı Paylaş