Karadeniz Pet

Yumurtalarin erkegi ÖLDÜ (ne yapmaliyim)

Ali254

Yeni Üye
Disi kusum yumurtladi dun ama erkegi gece ÖLDU ne yapmaliyim yeni erkek almalimiyim

Erkek kuşun ölmesine üzüldüm gerçekten olabilecek en kötü zamanda kaybetmişsin

Disi kusum yumurtladi dun ama erkegi gece ÖLDU ne yapmaliyim yeni erkek almalimiyim
Disiye her gün mama verin. Eģer bakıcı bir kuşsa tek başina bu işin altindan kalkacaktir. Kac yumurta var kaci dolu

Tek yumurta ise yeni bir eş alın bundan sonraki yumurtalar boş olur muhtemelen geçmiş olsun

Geçmiş olsun. Yusuf beyinde belirttiği gibi sadece ilk yumurtayı bıraktı ise diğer yumurtalar büyük iht boş gelecek ama bir den fazla yumurta varsa kuluçka süreci boyunca yeni bir erkek doğru olmaz. yavrular yeme düştükten sonra yeni erkek alınabilir ancak.

Suanda tek yumurta var ve kuluckayada yatmiyor suanda

O diğer erkeği alın. 3 yumurta yapınca yatmazsa o zaman alırsınız. 2. ve 3. yumurtanın dolu gelme ihtimali yüksek ancak 4. yumurtanın boş gelmesi kuvvetli ihtimal. Eğer kuşunuz tek başına 3. yumurtadan sonra yatmazsa zaten yapacak birşey kalmaz yeni erkek alırsınız. Şimdi başka erkek olursa bu yumurtalara devam etme ihtimalini zayıf görüyorum.

O diğer erkeği alın. 3 yumurta yapınca yatmazsa o zaman alırsınız. 2. ve 3. yumurtanın dolu gelme ihtimali yüksek ancak 4. yumurtanın boş gelmesi kuvvetli ihtimal. Eğer kuşunuz tek başına 3. yumurtadan sonra yatmazsa zaten yapacak birşey kalmaz yeni erkek alırsınız. Şimdi başka erkek olursa bu yumurtalara devam etme ihtimalini zayıf görüyorum.
anladım kardeş ozaman erkegi ayırıyım mı 2 gündür yanında ama