Karadeniz Pet

yumurtaların hepsi boş

muhabbetçi

Paylaşımcı Üye
Slm arkadaşlar bildiginiz üzere kuşumu geçen hafta perşembe kuluçka ya yatmıştı az önce yumurtaları kontrol ettim damarlanma felan yoktu 3. Kuluçka larindan yavru alamayacağı herhalde yumurtalar neden boş çıkıyor 16 yumurtadan sadece birinde yavru oluşmuştu oda yumurtanın içinde oldu zaten yumurtaların boş çıkmaması için ne yapmaliyim ?

Kuluçkadan önce Evit-Se kullanımı faydalı olabilir. Tünekleriniz plastik ise tahta tünekle değiştirin ve sabit olduklarından emin olun.

kuşunuz yaşlı olabilir veya genç olabilir vitamin ilaçlarını düzenli kullan allahın izniyle bu seferki yumurtalarının hepsi dolu olur

Kuşlar 2.2-5 yaşında

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:50 -->-> Daha önceki mesaj 21:25 --

Yumurtaları alayım mi ? yuvadan boş yumurtaya yatmasinin bi anlamı yok demi

Boş olduklarından eminseniz alın bence boşuna yorulmasın. Kuluçkadan önce Evit-Se gibi E vitamini takviyesi yapın. İnşallah bu sefer sonuç alırsınız.

Gecen hafta perşembe çok erken bence biraz daha beklesin yatsinlar en azından pazar alırsınız

vaybe 16 yumurta hep karavana atmış demekki..

Hiç dolu olmasa dişi ya da erkekte bi problemden bahsedilebilir di. Ama şimdi bi kaç yunurta oluşmuş ise iki Kuşta da biyolojik bi rahatsızlık yok gibi. Ya dışı yumurtlari isitamiyor ya da birleşme tam olmuyor. Erkek ya da disinin ayaklarında sıkıntı falan yoksa birlesmeden kaynaklı Bi sorun olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta defalarca yapıyorlar gunicnde birinde olmasa birinde denk getirir yani.
3 kuluçka dir yatıyorsa bi süre dinlendir kuşları disiyi ayir erkeğe takviye yap vitamin mama e vitamini falan. Disiye de aynı şekilde destek ver. 2 3 hafta sonra birleştir tekrar derim ben

Fatih Çevik

Fatesan in dediği gibi ayır ve mama takviyesi yap

bencede bıraz daha bekle

Bir kere dolu yumurta olması kısır olmadıklarını gösterir

vaybe 16 yumurta hep karavana atmış demekki..

maalesef abi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:01 -->-> Daha önceki mesaj 00:58 --

Hiç dolu olmasa dişi ya da erkekte bi problemden bahsedilebilir di. Ama şimdi bi kaç yunurta oluşmuş ise iki Kuşta da biyolojik bi rahatsızlık yok gibi. Ya dışı yumurtlari isitamiyor ya da birleşme tam olmuyor. Erkek ya da disinin ayaklarında sıkıntı falan yoksa birlesmeden kaynaklı Bi sorun olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta defalarca yapıyorlar gunicnde birinde olmasa birinde denk getirir yani.
3 kuluçka dir yatıyorsa bi süre dinlendir kuşları disiyi ayir erkeğe takviye yap vitamin mama e vitamini falan. Disiye de aynı şekilde destek ver. 2 3 hafta sonra birleştir tekrar derim ben

Fatih Çevik

abi 2. kuluçkadan sonra 5 ay dinlendiler 25 gün felan önce birleştirdim mamada veriyorum haftada 3 kez

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:01 -->-> Daha önceki mesaj 01:01 --

Bir kere dolu yumurta olması kısır olmadıklarını gösterir

evet abi 1 tane yumurtanın içinde yavru ölmüştü

Geri