Karadeniz Pet

Yumurtaların ışıkta görünümü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
78338585.jpg

39820051.jpg

41990589.jpg

32518545.jpg

valla iyide zararı yokmu muhammet bu ışıkla bakma olayının bide ben tırsıyorum ya ben baktıktan sonra huzursuzlanıp yumurtayı kırar diye dişi ...

peki normal fenermi yoksa internette yumurta konturol lambasımı zararsız hangisini tavsiye edersiniz ?

Herhangi bir fenerle kontrol edebilirsiniz hiçbir sorun yaratmaz.

ama muhammet peki yumurtayı elimize alınca anne ters tepki vermez dimi yumurtalara zarar falan vermesin ?

Mehmet abi ben kontrolü şöyle yapıyordum dilersen sende aynen bu şekilde yapabilirsin abi.. Ben her çıkan yumurtanın üzerine kaçıncı yumurta ise sayısını yazıyordum. Mesela ilk çıkan yumurtaya 1 rakamını yazıyordum ve tarihini not ediyordum bir kenara. Her çıkan yumurta için aynı yöntemi uyguluyordum. Ve günü geçmiş yumurtaları yuvadan alıp kontrol ediyordum numaralarına göre :) Günü geçenleri kontrol edin. Sık sık yumurta kontrolü dişiyi rahatsız eder.

valla kardeşim bu şimdi söylenir dimi 5 ci yumurtadan sonramı :)

Neyse abi artık bir daha ki sefere denersin :)

Aynen böyle oluyor abi..

budgiesnov4th08044.jpg

bide benim bu dişi kaçtane yumurtlar sence 5 oldu ama gerisi gelirmi bakımlı ve cok saglıklı :)

Abi inan kaç tane yumurtlar veya yumurtlamaz o konuda kimse net birşey söyleyemez :) 11'e kadar yolu var bekleyip görmek lazım :) Her yumurta aralığı 2 gündür. Takip et abi. Bazı durumlarda 1 gün sarkma olabiliyor 3 günde 1 şeklinde.

şuan tam 2 günde bi bırakıyo ve yumurtalar yerliye göre büyük görünce cok şaşırdım bide iri kuş çek oldugu için galiba dimi büyük olması...

Mehmet abi ben kontrolü şöyle yapıyordum dilersen sende aynen bu şekilde yapabilirsin abi.. Ben her çıkan yumurtanın üzerine kaçıncı yumurta ise sayısını yazıyordum. Mesela ilk çıkan yumurtaya 1 rakamını yazıyordum ve tarihini not ediyordum bir kenara. Her çıkan yumurta için aynı yöntemi uyguluyordum. Ve günü geçmiş yumurtaları yuvadan alıp kontrol ediyordum numaralarına göre :) Günü geçenleri kontrol edin. Sık sık yumurta kontrolü dişiyi rahatsız eder.

Bende muhammet kardeşim gibi aynı yöntemi kullanıyorum, şimdiki kuluçkada çiftin birini dinlendireceğim diye altından aldığım iki yumurtayı numaralandırıp yatan çiftin altına sürdüm maşallah numara sırasına göre 7 yumurtanın 7'side takvimde işaretlediğim gibi randevularına gecikmediler:D

arkadaş bide içindeki o kalp atışlarını görünce insan ne kadar mutlu oluyor :)

Dişinin huyuna bağlı bu yumurta kırma işi.Aman dişi görmesin yinede. O kadar etkileyici ki. Minnacık şeyin birgün muhteşem bir kuş olacağı. İnşallah o yumurtalar da sağlıklı büyürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri