Karadeniz Pet

Yumurtalarla kalan guzel kizim

kusmanyagı

Yeni Üye
Hatirlarsiniz belki 20 gun once yazmistim kusum 4. Yumurtayi yumurtladiktan sonra erkek kusum oldu ve dsii kusu tek kaldi.Bugun yumrtlarala baktigimda hepsi embriyo 1 haftalikken olmus disi surekli yem yemeye ciktigi icin suan kafesten cikardim fakat sureklo bir yerleri kemiriyor yanina suan baska bir es atmayo duusnmuyorum cunku bu onun 5.kez kuluckYa yatisiydi ve 26 tane yumurta bis cikti onerilerinoz birde kusum cekoslavak diyorum jumbo diyolar onu soylerseniz sevinirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:05 -->-> Daha önceki mesaj 21:03 --

1vrq1G.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:07 -->-> Daha önceki mesaj 21:05 --

MpW757.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:12 -->-> Daha önceki mesaj 21:07 --

OABgk5.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:14 -->-> Daha önceki mesaj 21:12 --

Insana cok aliskan olmasina ragmen bana saldiriyo ve kulagima saldirip osirmaya calisiyor

Maşallah güzel disiymis şanssızlık diyelim

Kusumda kisirlik olabilirmi cok bos yumrtladi ve sizce ne zmn yanina bir es atmaliyim kemirne sureci hala kizfin oldugu icinmidir

Kısırlık olduğunu düşünmüyorum.Kuluçka süresince rahatsız etmemeye özen gösterin bundan sonra hassas belli ki. Ayrıca daha kaliteli bir kafes kullanın.Kafeste mürekkep balığı kemiği,mineral blok ve gaga taşı bulundurun mutlaka. Eşini de kendi seçsin petshoptan değilde bulunduğunuz bölgede bir üretimhaneden veya hobi amaçlı kuş besleyen birilerinden eş sağlayın.At salmaya bir süre gözlemle iyi anlaştığı kuşu al eş olarak.Kolay gelsin :)

Tsk edriyorum size peki sizce biraz beklemelimiyim yani yuvaligida yeni cikardim birde baska bir disiiyle es tutmus erkekle es tutarmi sizce

Evet bekleyin 1 ay fln dinlensin kuş biraz.Haftada 1-2 defa mama hazırlayın.Eş tutmuş bir erkek almayacaksınız salma kafesten bir erkek ile eş yapacaksınız.Daha önce yalnız olan bir erkekle.Kuşunuz gayet güzel gidip sıradan bir yerli kuş almayın yanına.Güzel araştırın

1 2 hafta bekleyin sonra yanına es alın bu boyutlarda güzel bir erkek

Tsk ederim ama bu yakinlarda boyle salma isi yapan yok pet shop dan almak istemiyom bildigin varmi ist anadllu yakasinda birde kusumun esi jumboydu oyuzdenmi ciftlesme olmuyordu yoksa bir jumbo alsammi yine

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:21 -->-> Daha önceki mesaj 08:01 --

d3ZoWX.jpg
bu kusu bir ay pirinc kafesle alicam disiyi bunun yanina atsam sizce nasil olur cekoslavak buda bilezikli bununda esi olmus

Son düzenleme:
Çok güzelmiş erkek bence yakisit

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Guzelde ins es olarak alir disi bir zor begeniyo ilk basta 2 tane cekoslavak doverek yolladi sonunda bir tane jumboyu begendi oda oldu

Maşallah inşallah anlaşırlar

Geri