petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtalı Çift Kafes Değiştirme Yapılır mı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Nuri Colak tarafından 6 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. Nuri Colak

Nuri Colak Member

Beğenileri:
    1
    Merhaba 1 çiftim var ve yumurtaları 2 tanede henüz tüyleri bile çıkmamış yavruları var kafes değişikliği yapmak uygun olur mu?

Çiftler yuvalıkın içindeyken hemen başka kafese taşımayı düşünüyorum?

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Kuluçkada olan çiftlerin kafes değişimi pek tavsiye edilmez. Kuşların karakterlerine bağlı olarak değişse de genelde kuluçkayı sonlandırırlar. Ama bazı dişiler yatmaya devam edebiliyor. Kuşlarınızı iyi tanıyorsanız buna sizin karar vermeniz gerekiyor. Değişim yapılacaksa da karanlıkta ve kuşları yuvalığa koyup hızlıca yapılmalı.

3. Nuri Colak

Nuri Colak Member

Beğenileri:
    1
    Yer değişikliği olduğu halde kaldı kuluçkada az öncede kafes değiştim ilk defa erkek ve dişi dışarda şuan umarım herşeyi mahvetmemişimdir.

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    İnşallah sorunsuz devam eder kuluçka.

5. Nuri Colak

Nuri Colak Member

Beğenileri:
    1
    Şuan herşey yolunda gibi.

Sayfayı Paylaş