Karadeniz Pet

Yumurtalı Çift Kafes ve Folluk Değişimi

Abdurrahman TEKNECİ

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba,

Yeni aldığım çiftin tek yumurtası vardı. Aldım eve getirdim yumurtaların devamının gelmesi için nasıl bir yol izlemeliyim ( folluk ve kafes değişti bilginiz olsun )

Lütfen bilgi sahibi tecrübe sahibi herkes den destek bekliyorum. Bir önceki deneme başarısız oldu tesadüf yine tek yumurtalı çift rast geldi. Onlarında yumurtalarının boşa gitmesini istemiyorum. Şimdiden hepinize teşekkürler.

Yuvalikta kafeste degistiyse beklemekten başka çare yok ne kadara aldınız takımını

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abdurrahman tekneci arkadaşım kardeşim olur diger konuya yorum yapamadim kilitlenmis fakat onun icin neden acil oldugunu ben biliyorum bundan onceki ciftte yumurtaliydi ve yer degisikliginden sebep strese girdi kuslar ve erkek malesef öldü ayni olayi tekrar yasamamak icin bu sekilde bi konu acilmis ki bence nasilki hastalık kan kaybi gibi seyler acilse buda hayati onem tasiyan bi konudur kusun olmesi icin illa hasta veya yarali olmasina gerek yok strestende olebiliyo bu kuslar ki bir kusun hayatida hayati bir meseledir acill konulu basliklari bende sevmem ama harbiden acil olan konularda tepki verilmiyo bu basliklara sitede takip ettihim kadariyla bunada edilmemesini dilerdim

Yuvalikta kafeste degistiyse beklemekten başka çare yok ne kadara aldınız takımını

Merhaba,

Tanıdık bir yetiştiriciden aldım kuşlar düz lakin yavruları tepeli vermekte. Ben tepeli sevmiyorum ama Sedat kardeşime yavrusunu çıkartıp vermek için uğraş veriyoruz. Şeytan tepeleri çok beğeniyor. Bu arada 200 TL verdim.

Son düzenleme:
[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abdurrahman tekneci arkadaşım kardeşim olur diger konuya yorum yapamadim kilitlenmis fakat onun icin neden acil oldugunu ben biliyorum bundan onceki ciftte yumurtaliydi ve yer degisikliginden sebep strese girdi kuslar ve erkek malesef öldü ayni olayi tekrar yasamamak icin bu sekilde bi konu acilmis ki bence nasilki hastalık kan kaybi gibi seyler acilse buda hayati onem tasiyan bi konudur kusun olmesi icin illa hasta veya yarali olmasina gerek yok strestende olebiliyo bu kuslar ki bir kusun hayatida hayati bir meseledir acill konulu basliklari bende sevmem ama harbiden acil olan konularda tepki verilmiyo bu basliklara sitede takip ettihim kadariyla bunada edilmemesini dilerdim

Sedat kardeşim, forumdaki arkadaşların çoğu bu acil başlıklardan rahatsız. Çoğu kişi de Abdurrahman arkadaşımın konusunun acil olmadığını düşünür. Yani bu sorunun dün gece ya da bu gün yanıtlanması birşey değiştirmiyorsa bana göre acil değildir. Ben burda Abrurrahmanı rencide etmek için yazmadım. Uyarı yapıp düzeltmeyince bu sefer her soru soran kendine göre acil diye başlık açıyor. Forumda bir düzen olmalı, ben de o olsun diye uğraşıyorum. Bu işleri yapan neredeyse tek kişi olduğumdan yazılarım ve fikirlerim tepki çekiyor. Bildiğim ve olması gerekeni sonuna kadar uygularım, babam gelse tanımam. Bu benim keyfi davrandığım anlamına gelmez, topluluğun iyiliği için uğraşıyorum. Mecbur da değilim. Ancak doğru yaptıklarımın da sorgulanması hoşuma gitmiyor. Açılan konulara uygun başlık seçilsin ben bunu istiyorum. Seçilmezse uyarı ve düzeltme yaparım, yine devam ederse ceza veririm. Bu kadar..

Sedat kardeşim, forumdaki arkadaşların çoğu bu acil başlıklardan rahatsız. Çoğu kişi de Abdurrahman arkadaşımın konusunun acil olmadığını düşünür. Yani bu sorunun dün gece ya da bu gün yanıtlanması birşey değiştirmiyorsa bana göre acil değildir. Ben burda Abrurrahmanı rencide etmek için yazmadım. Uyarı yapıp düzeltmeyince bu sefer her soru soran kendine göre acil diye başlık açıyor. Forumda bir düzen olmalı, ben de o olsun diye uğraşıyorum. Bu işleri yapan neredeyse tek kişi olduğumdan yazılarım ve fikirlerim tepki çekiyor. Bildiğim ve olması gerekeni sonuna kadar uygularım, babam gelse tanımam. Bu benim keyfi davrandığım anlamına gelmez, topluluğun iyiliği için uğraşıyorum. Mecbur da değilim. Ancak doğru yaptıklarımın da sorgulanması hoşuma gitmiyor. Açılan konulara uygun başlık seçilsin ben bunu istiyorum. Seçilmezse uyarı ve düzeltme yaparım, yine devam ederse ceza veririm. Bu kadar..

Moderatör olarak bi cok goreviniz var farkindayim amac sorgulamak degil aciliyet sizin yaptiginiz aciklamaya gire kisiye gore degisiyor demekki benim soylemek istedigim bu davranisi savunmak degil daha dun aksam sizi etiketledigim bi konu vardi acil yardim diye o kisininki gercekten acildi ve yorumlandi bitti kimse niye acil aciyosun demedi sizde dahil demekki gercekten acil olan konularda bu tepki verilmiyor ve buda kusun hayati soz konusu oldugu icin bu konuda acildir bende bunu bilir bunu soylerim bu tip uyarilarda konu yorumlandiktan sonra ozel msjla iletilebilir veya tatli bi dille anlatilip cozulebilir sert konusmanin bi manasi yok burda kimsenin bi cikari yok herkes cikari olmadan birbirine yardim etmeye calisiuor suan bile konustugumuz konu okadar sacmaki belji buraya ayrilan zamanda bi baskasina yardimci olunabilir di.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:17 -->-> Daha önceki mesaj 12:14 --

http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/acil-yardimmmmm-36810.html buyrun buda linki konunun
He bu arada sana ne diyecek olursanizda bu kardesim benim tavsiyem ve israrimla bu siteye uye oldu bir nevi benim misafirimdir

[B [MENTION=3633]sedat[/MENTION] [/B]

Sedat teşekkür ederim kardeşim konu uzamasın gerek yok sözde hayvan sever davranmaya çalışarak olmuyor bu işler eğer gece yarısı saat bire kadar uyumadı başında bekledi isem bu konu acildir ve kati suretle keyfi değildir. Ha bu siteye çok mu ihtiyacım var zerre kadar yok maksat yetiştirici olarak ister hobi amaçlı olsun ister profesyonel anlamda tanışmak paylaşmak fikir almak vermektir o soruyu google sorsam oda ( Konu başlığı değişmeden ) cevap verirdi.

Not: [MENTION=3633]sedat[/MENTION]
anladığım kadarı ile özel mesaj sadece isim yapmış kişilerin kuş fiyatlarını paylaştığı zamanlarda kullanılıyor oda başkaları görüp ürkmesin diye senin o söylediğin nezaketi bilen yok belli.

@Levent Bey

Ceza veririm kelimesi çok saçma olmuş en fazla banlarsın buda inanın umurumda olmaz [MENTION=3633]sedat[/MENTION]'ın dediği gibi davet üzerine geldim.
Bende doğru bildiğimi yaparım. Yaptığım gerçekten doğruydu.
Konu kapandı mesele bitti diye düşünüyorum.
Teşekkürler.

Bayrampasada tanistigim bi uretici abinin yanina gittigimde 2 tane kusu olmus onlari atiyodu benim icm ciz etti bana soyledigi alisirsin bunlara alistigindada bukadar uzulmezsin diye demekki dogruymus [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] bey ben olumle sonuclanddi bi onceki buda boyle olmasin diye onlem alinmak maksadiyla acilmis bi konu dedikce bu acil degil dediniz sanirim o uretici abi hakli belli biyerden sonra olumler icinizi yakmiyor.
Herkese iyi forumlar rahatsiz ettiysemde affola.

Merhaba,

Tanıdık bir yetiştiriciden aldım kuşlar düz lakin yavruları tepeli vermekte. Ben tepeli sevmiyorum ama Sedat kardeşime yavrusunu çıkartıp vermek için uğraş veriyoruz. Şeytan tepeleri çok beğeniyor. Bu arada 200 TL verdim.

Hayırlı ugurlu olsun inşaallah yeni yerini sever ve kuluckaya devam eder yalnız ikisi de düz demişsiniz kusura bakmayın bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp bu nedenle soruyorum kanaryalarda eşe bir tepeli atiliyorsa birde düz atılır o konuda bilgimde uretimimde var buradaki muhabbet kuşu severlerde eşe bir tepeli bir Düz atıyor iki kabak kustan ne kadar sağlıklı tepeli gelir tamam kanlarinda olabilir ama tepe nasıl gelir bilemiyorum

[MENTION=11906]Sedat TELLI[/MENTION], [MENTION=15625]Abdurrahman TEKNECİ[/MENTION]'nin açtığı konu acil değil. Bu forumda bu tarz konuları acil başlıklı açılmasına izin verilmiyor. Daha da laf ebeliği yapmayın. Her yazımın üzerine bir şey ekleyip yazıyorsunuz sanki haklıymışsınız gibi. Yeni alınan çiftin ne zaman yumurtlayacağının sorulduğu konunun acileyeti olmaz. Tekrar ediyorum bunu yapan önce uyarı alır, tekrarında ceza alır. Kural bu şekilde, beğenmeyen ya da dikkate almayan sonra sızlanmasın.

Hayırlı ugurlu olsun inşaallah yeni yerini sever ve kuluckaya devam eder yalnız ikisi de düz demişsiniz kusura bakmayın bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp bu nedenle soruyorum kanaryalarda eşe bir tepeli atiliyorsa birde düz atılır o konuda bilgimde uretimimde var buradaki muhabbet kuşu severlerde eşe bir tepeli bir Düz atıyor iki kabak kustan ne kadar sağlıklı tepeli gelir tamam kanlarinda olabilir ama tepe nasıl gelir bilemiyorum

O yüzden tanıdıktan aldım inşallah yavru alır isem paylaşım yapacağım.
altı yumurtada 2 adet tepeli atmış son kuluçkada he tepeler kanarya gibi basma değil perçem şeklinde Şeytan tepe diye tabir ediyoruz biz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:13 -->-> Daha önceki mesaj 14:02 --

@Sedat TELLI, @Abdurrahman TEKNECİ'nin açtığı konu acil değil. Bu forumda bu tarz konuları acil başlıklı açılmasına izin verilmiyor. Daha da laf ebeliği yapmayın. Her yazımın üzerine bir şey ekleyip yazıyorsunuz sanki haklıymışsınız gibi. Yeni alınan çiftin ne zaman yumurtlayacağının sorulduğu konunun acileyeti olmaz. Tekrar ediyorum bunu yapan önce uyarı alır, tekrarında ceza alır. Kural bu şekilde, beğenmeyen ya da dikkate almayan sonra sızlanmasın.
[MENTION=12762]levent[/MENTION] bey ,

Hadi biz haklı değiliz sizi kim haklı çıkardı kim hüküm verdi. O kadar üye var kimseden şikayet gelmemiş ses seda çıkmamış aksine millet destek için mesaj atmış çıkmış konu acil değil diye kanaat getirip bilgi bile vermeden konu başlığını değiştiriyorsun saygı göstermeyi çok isterdim ama maalesef görmediğim için gösteremedim. He banlarım diyorsan da canın sağ olsun beni haklı çıkarıp üzerine imzanızı atmaktan başka bir işe yaramaz cevap vermezseniz konu kapanmıştır yoksa altta kalamam dedim ya doğru bildiğimin peşindeyim diye.
Laf ebeliğine gelince ağzı iş yapıp da icraat yapmayan kendini belli etti. kKnu başlıkları değişmez bu mesajlarda silinmez ise herkes bunu görecektir. Örnek aldıkların insanlarında canlı mahlukatın canından çok maddi değerleri için uğraştıkları isim yapmak için görün beni çabaları alelen belli oluyor.

[MENTION=11906]Sedat TELLI[/MENTION], [MENTION=15625]Abdurrahman TEKNECİ[/MENTION]'nin açtığı konu acil değil. Bu forumda bu tarz konuları acil başlıklı açılmasına izin verilmiyor. Daha da laf ebeliği yapmayın. Her yazımın üzerine bir şey ekleyip yazıyorsunuz sanki haklıymışsınız gibi. Yeni alınan çiftin ne zaman yumurtlayacağının sorulduğu konunun acileyeti olmaz. Tekrar ediyorum bunu yapan önce uyarı alır, tekrarında ceza alır. Kural bu şekilde, beğenmeyen ya da dikkate almayan sonra sızlanmasın.

Kimsenin laf ebeligi yaptigi yok [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] Kelimelerinizi dikkatli kurun sitede almis oldugunuz rutbe bu tarz konusmalari yapabileceginiz anlamina gelmez gel gelelimki normal hayatta bu rutbede sokmez bu konunun icerigini anlayamamissiniz ne zaman yumurtlucak degil konu uyum saglama konusu strese girip bi onceki cift gibi birinin olmeme konusu sizin icin belki onemli olmayabilir ama ben bir kus icin gecenin 4 unde fatihten sisliye veterinere ACIL olarak kus goturmus adamim benim icin hayat onemli sizin tercihiniz bu sekildedir ozelden uyarir gecersiniz ilk msajinizdaki gibi kinseye sert yapamazsiniz...

Beyler yeter artık lütfen tamam oldu bitti bu canlılara gönül veriyorsak neyin uzatılması bu. Konuya gelirsek ilk anda bende acil olmadığını düşündüm bende görsem başlığı degisirdim en azından aynı durumla karşılaşan arkadaşlarımız araştırıp okusun diye fakat daha önce benzer durumdan kuş kaybedildigini kimse bilmiyordu. Dedigim gibi lütfen artık

Beyler yeter artık lütfen tamam oldu bitti bu canlılara gönül veriyorsak neyin uzatılması bu. Konuya gelirsek ilk anda bende acil olmadığını düşündüm bende görsem başlığı degisirdim en azından aynı durumla karşılaşan arkadaşlarımız araştırıp okusun diye fakat daha önce benzer durumdan kuş kaybedildigini kimse bilmiyordu. Dedigim gibi lütfen artık

Ilk msjlarimda bu durumun aciklamasini yapmistm zaten usta istemezdin bu konulari konusmayi yazik yani msjlarimdan rahatsiz olan varsa affola amacimiz kimseyi kirmak hir gur cikarmak degil sakince uyarilmak gerekir hata varsa dedigim gibi usta rahatsiz ettiysek affola

Arkadaşlar ilk mesajdan beri dikkatlice okuyup takip ettim. Ama bu kadar uzatıp kalp kırmaya gerek yok. Olmuş bitmiş artık.

Arkadaşlar rahatsızlık verdiğimiz diğer tüm kullanıcılardan özür dilerim.

Amacım site huzurunu düzenini bozmak değil aksine faydalı olmaktır. Lakin görev sahibi insanların daha hassas olmalarını üyelerin sayesinde burada işlem yaptıklarını yoksa tek başına kim için hangi işlemi yapacaklarını bilmeleri gerekmektedir. Önemsendiğinizi bildiğinizde önem gösteriyorsunuz unutmayalım. tekrardan özür dilerim diğer arkadaşlarımdan kuşlar yatmıyor şuan sesi solukları çıkmıyor durgunlar destek olan fikir sunan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar rahatsızlık verdiğimiz diğer tüm kullanıcılardan özür dilerim.

Amacım site huzurunu düzenini bozmak değil aksine faydalı olmaktır. Lakin görev sahibi insanların daha hassas olmalarını üyelerin sayesinde burada işlem yaptıklarını yoksa tek başına kim için hangi işlemi yapacaklarını bilmeleri gerekmektedir. Önemsendiğinizi bildiğinizde önem gösteriyorsunuz unutmayalım. tekrardan özür dilerim diğer arkadaşlarımdan kuşlar yatmıyor şuan sesi solukları çıkmıyor durgunlar destek olan fikir sunan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Kuşlar şu anda yer değişikliğinden dolayı stres ve korkudalar. O sebepten sessizdirler. Birkaç güne kendilerine gelirler. İnşallah yumurtaya da yatarlar. Hem genelde 3.yumurtadan sonra yatıyorlar. Fazla endişelenme o yüzden.

Kuşlar şu anda yer değişikliğinden dolayı stres ve korkudalar. O sebepten sessizdirler. Birkaç güne kendilerine gelirler. İnşallah yumurtaya da yatarlar. Hem genelde 3.yumurtadan sonra yatıyorlar. Fazla endişelenme o yüzden.

Valla dün gece birden beri içime su serpen adam sensin . İşte beklentimiz bunlardan ibaret .

[MENTION=3633]sedat[/MENTION] TELLİ
Kardeşim benimle birlikte arada mesafeler olsa da uyumayıp destek verdiğin için sana ayrıca teşekkür ederim.

Peki usta bu durumda yuvaliga tarcin koysak veya yemlerine nijer atsak birbirlerine ilgisi artarmi veya dedigim gibi yuvaliga ilgi cekmek icin tarcin veya baska biseyler koyulsa ?

Geri