Karadeniz Pet

Yumurtalı Çift Kafes ve Folluk Değişimi

Valla dün gece birden beri içime su serpen adam sensin . İşte beklentimiz bunlardan ibaret .

[MENTION=3633]sedat[/MENTION] TELLİ
Kardeşim benimle birlikte arada mesafeler olsa da uyumayıp destek verdiğin için sana ayrıca teşekkür ederim.
Naçizane bildiklerimi ve olan tecrübelerimi belirttim. İnşallah her şey yolunda gider.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:17 -->-> Daha önceki mesaj 16:15 --

Peki usta bu durumda yuvaliga tarcin koysak veya yemlerine nijer atsak birbirlerine ilgisi artarmi veya dedigim gibi yuvaliga ilgi cekmek icin tarcin veya baska biseyler koyulsa ?
Yuvaya tarçın rendeleyip koyabilirsin. Nijer verip kızıştırabilirsin de. Ama anladığım kadarıyla zaten kuşların kızışmış durumda. Bence sen taze yem, su ve mama ver. Vitaminlerini de eksiltme. Bir de fazla rahatsız etme. Gerisi kolay inşallah.

Kuşları aldığın yerdeki ortamı oluşturmak laxim.
Ses, ısı, gün ışığı vb gibi benzer ortamı oluştursan iyi olur.
Yumurta yapmissa devamı gelir zaten , kuş huylu değilse
sıkıntı çıkarmadan yeni kuluçka ya devam eder.
Inşallah problem yasamazsin.

Kuşları aldığın yerdeki ortamı oluşturmak laxim.
Ses, ısı, gün ışığı vb gibi benzer ortamı oluştursan iyi olur.
Yumurta yapmissa devamı gelir zaten , kuş huylu değilse
sıkıntı çıkarmadan yeni kuluçka ya devam eder.
Inşallah problem yasamazsin.

Sorun orada başlıyor üretim yapan yerden aldım kuş sesleri kalabalık muhabbet kuşu ortamı olan şimdi ise iki çift muhabbet ve bir çift papağanın içine geldi ama yumurtlama olayı ve eşleşme olayı son buldu buda çok çok iyi tecrübe oldu. Bir daha bedava bile verilse folluk ve kafes değişmesi taktirinde böyle işe girişmeyeceğim.

Son düzenleme:
Sorun orada başlıyor üretim yapan yerden aldım kuş sesleri kalabalık muhabbet kuşu ortamı olan şimdi ise iki çift muhabbet ve bir çift papağanın içine geldi ama yumurtlama olayı ve eşleşme olayı son buldu buda çok çok iyi tecrübe oldu. Bir daha bedava bile verilse folluk ve kafes değişmesi taktirinde böyle işe girişmeyeceğim.

Yumurtalı veya yavrulu kuş satışına hep karşıyım. Ya kuşun olmayan yumurtalar la veriliyor yada onun olsa bile kuş strese girip yatmıyor yada yavruyu beslemiyor yavrular heba oluyor. Benden yavrulu isteyen çok oluyor cevabım hep hayır olur. Zaten bir kuş 1 ayda ortama zor alışıyor gerek yok günahına girmeye yavruların. Deneyim olmuş size bir daha kuluçkadan kalkmış yada yavru kızması çift ALIN derşm.

Yumurtalı veya yavrulu kuş satışına hep karşıyım. Ya kuşun olmayan yumurtalar la veriliyor yada onun olsa bile kuş strese girip yatmıyor yada yavruyu beslemiyor yavrular heba oluyor. Benden yavrulu isteyen çok oluyor cevabım hep hayır olur. Zaten bir kuş 1 ayda ortama zor alışıyor gerek yok günahına girmeye yavruların. Deneyim olmuş size bir daha kuluçkadan kalkmış yada yavru kızması çift ALIN derşm.

Ercan bey merhaba,

Zaten tecrübe vardı bu konuda sabit kafes ve folluktan almıştım olmadı. Lakin bu Çift seyyar kafeste ve seyyar follukta idi ihtimalleri yüksek diye aldım fakat sonuç değişmedi diğer arkadaşlar kesinlikle ders çıkarmalı bu konudan
.

Son düzenleme:
Yani kötü olmuş ama Ercan Usta nin da dediği gibi yumurtalı
çift alıyorsanız o yumurtaların boşa gitmesi muhtemel.
çok kus sesinin olduğu ortamdan alındığı içinde yeni ortamı
ıllaki yadirgiyacak. Eşlerin Tav durumu bozulmaz inşallah.
Keşke alım yapmadan önce bir konu acsaydiniz.

Geri