Karadeniz Pet

Yumurtalı Çift Kuşum Hakkında Sorularım

Vedat ASLAN

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar.
Dişi kuşum genellikle çok saldırgan ve en ufak bir şeyde rahatsız olan bir kuş.Şuan 1 yumurtası var.Onun üstünde yatıyor.En ufak bir ayak sesinde bile rahatsız olması nedeni ile birkaç gün önce kafesin üstüne küçük bir battaniye örttüm.Kafes duvara dönük ve duvara dönük olan kısmı açık kalacak şekilde duruyor.Bunun bir zararı olur mu ?
Şimdiden teşekkürler.

Ürkek olmasının sebebi sanırım ilk yumurtlama durumu.Biraz sahiplenme söz konusu olabilir.Günde 3 yada bilemedin 4 kere yuvayı kontrol edin sizi görsün ve alışsın.Bu kontroller sırasında baş parmağınızı da yuvadaki saldırgan dişinin gagasına yaklaştırın.Muhtemelen 3-5 kere sağlam ısıracak ve sonra zararsız olduğunuzu anladığında bu gereksiz korkudan ve saldırganlıktan vazgeçecektir.Tabiki tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilirler.Ben böyle yapmıştım.

Ürkek olmasının sebebi sanırım ilk yumurtlama durumu.Biraz sahiplenme söz konusu olabilir.Günde 3 yada bilemedin 4 kere yuvayı kontrol edin sizi görsün ve alışsın.Bu kontroller sırasında baş parmağınızı da yuvadaki saldırgan dişinin gagasına yaklaştırın.Muhtemelen 3-5 kere sağlam ısıracak ve sonra zararsız olduğunuzu anladığında bu gereksiz korkudan ve saldırganlıktan vazgeçecektir.Tabiki tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilirler.Ben böyle yapmıştım.

Hocam öncelikle yorumunuz için teşekkür ediyorum.Bu dişi kuşu bir üretici arkadaşımdan almıştım.Birkaç tane yumurtlamış.Sanırım bu yumurta önceki eşiyle yaptığı bir yumurta olmalı.Ve hocam bu dişi öyle bir ısırıyor ki geçen elimi bir kaptı ki sormayın :D.Elimi sallamama rağmen bırakmadı, en son deriyi soydu, elim kanadı zor kurtardım :D.
Buna rağmen yönteminizi denemek isterdim fakat dişinin strese girip yumurtayı kırmasından korkuyorum :(.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:59 -->-> Daha önceki mesaj 23:37 --

Güncellll.

Geri