petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtalı Çift Kuşum Hakkında Sorularım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Vedat ASLAN tarafından 2 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar.
    Dişi kuşum genellikle çok saldırgan ve en ufak bir şeyde rahatsız olan bir kuş.Şuan 1 yumurtası var.Onun üstünde yatıyor.En ufak bir ayak sesinde bile rahatsız olması nedeni ile birkaç gün önce kafesin üstüne küçük bir battaniye örttüm.Kafes duvara dönük ve duvara dönük olan kısmı açık kalacak şekilde duruyor.Bunun bir zararı olur mu ?
    Şimdiden teşekkürler.

2. kurtcan

kurtcan New Member

Beğenileri:
    0
    Ürkek olmasının sebebi sanırım ilk yumurtlama durumu.Biraz sahiplenme söz konusu olabilir.Günde 3 yada bilemedin 4 kere yuvayı kontrol edin sizi görsün ve alışsın.Bu kontroller sırasında baş parmağınızı da yuvadaki saldırgan dişinin gagasına yaklaştırın.Muhtemelen 3-5 kere sağlam ısıracak ve sonra zararsız olduğunuzu anladığında bu gereksiz korkudan ve saldırganlıktan vazgeçecektir.Tabiki tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilirler.Ben böyle yapmıştım.

3. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Hocam öncelikle yorumunuz için teşekkür ediyorum.Bu dişi kuşu bir üretici arkadaşımdan almıştım.Birkaç tane yumurtlamış.Sanırım bu yumurta önceki eşiyle yaptığı bir yumurta olmalı.Ve hocam bu dişi öyle bir ısırıyor ki geçen elimi bir kaptı ki sormayın :D.Elimi sallamama rağmen bırakmadı, en son deriyi soydu, elim kanadı zor kurtardım :D.
    Buna rağmen yönteminizi denemek isterdim fakat dişinin strese girip yumurtayı kırmasından korkuyorum :(.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:59 -->-> Daha önceki mesaj 23:37 --

Güncellll.

Sayfayı Paylaş