Karadeniz Pet

Yumurtalı eş aldım ve yumurtaları kırdı

memo35

Meraklı Üye
dün damız 3 yumurtalı çift almıştım. Malesef arkadaşlar bu sabah kuşlarım bi yumurta kırmıştı ve diğer bitanesini daha da kırmış. Herhalde 3.sünüde kıracaklar. yumurtalı çift almak riskli bi işmiş bu konuda usta olmak ve bilgili olmak gerek.Ben üzgünüm keşke biraz araştırsaymışım en azından yumurtaların çıkmasını bekleyebilirdim buda bana ders oldu inşllah kimse bu hataya düşmez en azından bunu okuyanlar dahada dikkatli olurlar zaten bunu yazmamdaki amaç bu kendimi vicdanen rahatsız hissediyorum sonuçta 3 can allahın verdiği can her zaman değerlidir bu bana iyi bi ders verdi sabırsız davrandım ve bilmiyordum. 5 yıldır kuş besliyorum daha yumurta almadım bu duyguyu tadamadım bunun verdiği bi sabırsızlık tutmuştu ve hata yaptım umarım kimse bu duruma düşmez .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Başlıkları anlaşılır açalımki bizden sonrakilerde faydalansın geçmiş olsun üzüldüm inşaallah en kısa zamanda ortamlarına alışırlar ve yeni bir kuluçka dönemi başlar hayırlısı böyleymiş yapacak bir şey yok üzmeyin tatlı canınızı satıcı kişide de biraz suç var. Kafesiyle yuvası ile alsaydınız risk biraz daha azalabilirdi okuduğum kadarıyla ona da imkan yoktu kafes 3 katlıydı. Merak etmeyin yumurtalar daha damarlanmamıştır bu nedenle bir cana kıymamışsınızdır damarlansaydı üzücü olurdu

Allah razı olsun biraz olsun rahatladım. Kusurada bakmayın başlığa ne yazacağımı bilemedim biraz canım sıkkındı.

En azından yumurtlamış ve benim 2 çiftimi böyle aldım hiç bi sıkıntı olmadı.

Casper_VIA_V6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dün damız 3 yumurtalı çift almıştım. Malesef arkadaşlar bu sabah kuşlarım bi yumurta kırmıştı ve diğer bitanesini daha da kırmış. Herhalde 3.sünüde kıracaklar. yumurtalı çift almak riskli bi işmiş bu konuda usta olmak ve bilgili olmak gerek.Ben üzgünüm keşke biraz araştırsaymışım en azından yumurtaların çıkmasını bekleyebilirdim buda bana ders oldu inşllah kimse bu hataya düşmez en azından bunu okuyanlar dahada dikkatli olurlar zaten bunu yazmamdaki amaç bu kendimi vicdanen rahatsız hissediyorum sonuçta 3 can allahın verdiği can her zaman değerlidir bu bana iyi bi ders verdi sabırsız davrandım ve bilmiyordum. 5 yıldır kuş besliyorum daha yumurta almadım bu duyguyu tadamadım bunun verdiği bi sabırsızlık tutmuştu ve hata yaptım umarım kimse bu duruma düşmez .
Öncelikle yumurtalar için geçmiş olsun ve hayırlı olsun takımlar. Böyle durumlarda anaçların ortama bağlı, stres kaynaklı yumurtalara zarar vermeleri maalesef olabiliyor. İnşallah sizin orada çabuk alışıp tekrar yumurta yaparlar ve siz de yavru sevme zevkine kavuşursunuz. Hayırlı forumlar.

Geri