petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurtalı takım aldım.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kemal tek tarafından 22 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. kemal tek

kemal tek New Member

Beğenileri:
    0
    Riskli olduğunu bilerek işlemi hızlandırayım diye yumurtalı takım aldım.Eve arabayla 10 dakikada getirdim. 2 gün yuvaya girdi,çıktı.Zannettim yeni yumurta yumutluyor.Şimdi ise yuvaya girmiyor.Yuvalıktaki yumurtalardan ümidi tamamen keseyim mi? yeniden ne zaman yumurtlarlar.

#1 kemal tek, 22 Kasım 2015
    Son düzenleme: 22 Kasım 2015
  2. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Çoktan bozulmuştur zaten aldığınız herde üstüne yattıysa yumurtaların.

3. eNeTeN

eNeTeN New Member

Beğenileri:
    0
    Maalesef yumurtalı takım alınması en riskli durumdur. Ve büyük çoğunluk kuşlar yer değişikliğin dendolayı strese girip ya kırıyor, ya yatmıyor. Zaten boş yumurtaları kuşun altına koymamışlarsa yine bi nebze şanslısın.Yuvaya eğer uzun bi süre girmediyse, yumurtalar doluda olsa bozulmuştur.

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    268
    Yer değişikliklerinde böyle sorunlar olabiliyor ama eş olup yumurtlayan çiftler yeni yerlerine alışınca tekrar yumurtlarlar genelde. Rahatsız etmeden yerlerine alışmalarını sağlarsanız kısa sürede yumurtalara kavuşacağınızı düşünüyorum.

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Eğer yatmadiysa inşaallah yumurtalar dolu değildir üzüldüm bir dahaki kuluckaniz sağlıklı olur inşaallah

6. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    yuvayı söküp 20 gün dinlendirin sonradan tekrar takın yuvalığı o geçen 20 günde ortama alışma süresi ortadan kalkıcaktır ve tekrardan kuluçkaya yatıcak

7. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Yumurtaları alın ve 15-20 gün yuvalığı çıkartın. Daha sonra tekrar takarsınız 20 günün sonunda. Bu arada eğer o yumurtaların altına başka bir takımdan ya da boş olarak sürülmediyse yakın zamanda yine yumurta yaparlar.

Sayfayı Paylaş