Karadeniz Pet

Yumurtamı geliyor

• Konbuyu başlatan Furkan oruc
  • Başlangıç tarihi
F

Furkan oruc

Guest
Arkadaşlar kuşlarımın yemını falan temızlerken dıkkatımı cektı ve bır koyayım dedım.gunde 4-5 sefer murekkep balığı kemiriyor.İşte fotoğrafları

ihtiyacı oldugu için kemiriyordur.. Yumurtalık bir durum göremedim.. Yumurtlamaya hazır dişi kuşun kuyrugu ve kanatları düşük durur.. Benim erkek kuş bıraksam 1 haftaya kalmadan koca kalamar kemiğini kemire kemire bitiriyor :)

Furkan hocam fotoğraftaki eğer dişi kuşunuzsa henüz yumurta yok fakat fotoğraftaki dişi kuşunuz değilde erkek kuşunuzsa dişi kuşunuzun fotolarını bizlerle buradan paylaşırsanız daha net cevaplar alabilirsiniz. Kalamar kemiğini çok tüketmeleri ihtiyaçları olduğundan.

Teşşekkürler yardımlarınız için işte fotoğrafları bu arada dişi bu kuşum

maşallah kuşlara.. Plastik tünek yerine tahta tünek kullanmanız kuşların sağlıgı açısından iyi olur furkan kardeşim..

Dişi ve Erkek her ikiside çok kızgın durumdalar inşAllah en kısa zamanda yavrularını alırsınız :) Bu arada sanırım dişide mantar var.

Teşekkürler yusuf kardesım mavi erkeğim biraz durgun hiç ötmüyor ama dişim cok canlı ve kur yapıyor.Geleli daha 4 gün oldu beklıcem erkeğim inşallah dişim gibi olur :)

flassız dişinin gagasının yakından bir iki resmini çeker misiniz ? Alışır erkekte zamanla :)

olur kardeşim ama vazelinde olsa iyi olur yumusatır mantarı kökten kurutur..

Furkan bey kullanabilirsiniz fakat vazelin varsa daha etkili olacaktır çünkü derisi vazelini emecek ve gün geçtikçe yumuşayacak, kabukları atacaktır.

Vazelinin içinde bulunan parafin adlı etken madde gaga oyucu parazitleri (mantar diyoruz kısaca) boğarak öldürüyor. Bu şekilde üreyemiyorlar ve deriyi oyamıyorlar. Zamanla deri iyileşiyor,

zaman kaybetmeyin tedaviye başlayın hemen..Geçmiş olsun..

peki çok teşekkürler göstermeseydim kimbilir yayılırdı hergünmü yapmam gerekıyor kac gunde iyileşir peki ?

geçene kadar hergün sürün güzelce.. Süre konusunda bir fikrim yok ama uzun sürmez..

yusuf kardesım yada muhammet bey vazelini şimdi dürdüm yanlız surerken bıraz yedı sanırım herhangi birşey olurmu ?

Bir şey olacağını sanmıyorum. Ben de Terramycin (eczanelerde satılıyor) sürüyordum sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere. 1 haftaya geçmişti.. Yiyordu haliyle ama bir şey olmazmış. Yine de yememesi için gayret edelim :) Hayırlısı olsun