Karadeniz Pet

yumurtanın dolu olduğu kaçıncı gün anlaşılır

berkecakil

Meraklı Üye
kuşlarımın altında şimdilik 3 yumurta var. ilk kuluçkaları değil. daha önce yavru aldım. yumurtanın içindeki damarlanmalar kaçıncı günde belli olur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:17 -->-> Daha önceki mesaj 16:29 --

lütfen cevap

19 aralıkta 21 aralık ve 23 aralıkta yumurtalar geldi. baktım ama damar göremedim acaba çok mu erken

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:22 -->-> Daha önceki mesaj 19:23 --

ne oldu bu foruma 24 saattir cevap yok ya

19 aralıktakinde damarlanma yok ise boştur yanlız ilk yumurtada hemen kuluçkaya yatımı oda önemli..3.günde damarlar çok net olmasada kendini belli etmeye başlar 5.günde bariz olarak görürsünüz

evet 19 unda yatmaya başladı. ama fenerle baktım damarlanma göremedim.

Kardeş benim kuşlarda, yaklaşık 3.5 günde belli olmaya başlamıştı ama kuşa göre ve cinsine göre kısmen değişiklik gösterebilir...

Son düzenleme:
ya arkadaş kuşların son 3 kuluçkasından yavru çıkmadı hiç. daha önceden yavru almıştım 2 kez. ne oldu anlamadım 3 kuluçka boş çıkacak gibi

[MENTION=6936]berkecakil[/MENTION], eşleştiklerini gördün mü? Belki yumurtalar döllenmiyor. Popo tüylerini inceltmek gerekebilir.
Genelde 3. yumurtadan sonra yatıyorlar, öncesinde yatıyo gibi görünse de ısıtmaz yumurtayı o yüzden acele etme boş dolu karar vermek için. 5 gün daha bekle sonra ışıkta bakarsın.

Geri