Karadeniz Pet

yumurtanın üstüne yatmıyor ??

cixsower

Meraklı Üye
merhaba arkadaşlar 2 gün önce ilk yumurtasını yaptı maviş ama yuvalıkta yapmadı tünekten yaptı ve çatladı yuvalıga koydum bende yumurtayı dün akşam kırdı yumurtayı çıkardım bu sabah tekrar yumurtladı tünekten ama tünekleri aşagıya indirmiştim yumurta zarar görmedi alıp yuvaya koydum 1 defa tek girdi içeriye ve çıktı hiç girmedi erkek kuşun yanında durmuş şuan birşey yapmıyo ? ne yapmam gerek acaba ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:02 -->-> Daha önceki mesaj 11:46 --

arkadaşlar biriniz yardımcı olabilirmi acaba ????

Kardeşlik kuşların ilk kuluckasımı yoksa daha önceden yavru alınmış mı ? birşey bilmeden kimse sana yardımcı olamaz

ilk kuluckada bu tarz şansızlıklar olabiliyor yada yumurtaların coğu boş cıkıyor sizin kafes düzeninin nasıl kac tane tunek var ve yuvalığa yakın mı ? bir resim atarmısınız mümkün se

KZnbd0.jpg
buyrun ?

Tünek bir tane yuvalık kapısında olsun suluğu da ona göre ayarlayın ulaşabilsinler bir tane tünekte yemliklerin önüne olabilir

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Gayet kafes iyide yuvalıga hiç girmiyormu , birde tünekte yaptıgı yumurtayı siz yuvalıga koyduysanız kuş %80 yatmaya bilir bilgin olsun.

ilk koydugumda girdi hemen içeri kaldı 5 6 dk çıktı sonra uyudu az önce bidaha girdi öyle ?

Böyle olmamış tek tünek en iyisi dediğim gibi yapın siz

Üzerine yattıysa sorun yok hocam 1 er gün ara ile tekrar doğurur yine.

inş yuvada ne yaptıgına bakmadım ama inş yatar üstüne :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:28 -->-> Daha önceki mesaj 13:26 --

Böyle olmamış tek tünek en iyisi dediğim gibi yapın siz

birazdaha beklicem eger öyle yapmaya devam ederse dediginiz şekilde tek tünek kulancam yardım için tşkler tşkler

Beklemeyin hiç üretim için tek tünek idealdir yararını görürsünüz

bendede aynı olay yasandı ılk yumurta yuvaya gıttı ıkıncı ve 3. kırıldı 3. yumurtada ufak bır gocuk vardı bende annenın yanına koydum ıcgudusel olarak yuvalıkta yapması gerektıgıı ve devamı gelsın dıye yumurtaların bı baktım koydugum yumurtayı altına almıs ıksınede yatıyo suan yarında 4. yumrtayı beklıyorum ınsallah bu sefer ıcerı yapar :D kafesın tabanın bez koydum dısarı yaparsa kırılmasın dıye kuslarıda rahatsız etmıyorum hıc fazla ılgılenme benden tavsıye

Geri