petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurtası olan kuş hk.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve gkhnyvz88 tarafından 15 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. gkhnyvz88

gkhnyvz88 Member

Beğenileri:
    0
    merhaba,

daha öncedende sürekli sorularım oluyordu en son dişi kuşum tek kalmışken (erkeği ölmüştü) 6 yumurta bırakmıştı ama içi boştu. Şimdi ise erkeği ile yaklaşık 3 4 aydır birlikteler ve 2 gün önce 2 yumurta bırakmış. bende tatilden yeni döndüm ailem ilgileniyordu sorularım
    1) kafesi temizlesem problem olurmu
    2) mama olarak veya ekstra vermem gereken birşey varmı

2. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    yuva veya kafes pislenınce hızlıca temizle birşey olmaz....haftada 2-3 defa yumurta maması yap ver... hayırlı olsun darısı benim sultanlarıma

#2 yusufkral, 15 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 15 Ağustos 2015
  3. gkhnyvz88

gkhnyvz88 Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim ama benim ki çifthane olduğu için üstü kısmını kaldırmadan temizleyemiyorum. :( o zaman beklemeliyim kıpırtadıp strese sokmamalıyım. inşallah valla son 2 yıldır filan bakıyorum ondan öncede 5 yıldır vardı kuşlarım hep istediğim bir yavru idi artık oldu

4. İbrahim ÇİÇEK

Beğenileri:
    0
    abi ben kafesin üstünüde açıyordum temizlerken erkek uçuyordu dişi zaten ya yuvalıkta olur ya da etrafında bende bir sıkıntı çıkmamıştı ama dişi uçmaya kalkarsa sıkıntı olabilir çünkü yumurta oldugu için uçamayabilir

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Temizlik yapabilirsiniz sadece dikkatli olun ayrıca mamaya gerek yok hayırlı olsun

6. gkhnyvz88

gkhnyvz88 Member

Beğenileri:
    0

saol dostum :) bu arada bişey sorucam bir arkadaşım dedi babayı ayırman lazım diye ama ben hiç öyle birşey okumadım ne yapmam gerekir

7. muhabbet_kuşu755

Beğenileri:
    0
    kuşların arasında bir sorun çıkmıyorsa babayı ayırmana gerek yok hem ayırırsan dişi yavruların hepsine bakarken çok strese girer

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Şiddetli kavga vs yok ise ayırmayın kuşlarınızi

9. fatih22222

fatih22222 Member

Beğenileri:
    0
    eğer erkekle dişi kavga etmiyorsa ayırma çünkü kuluçkada iken erkek dişiye bakacak arada da yavrulara bakanlar var.Ayırırsan dişi çok zorlanır hatta strese girerek yumurtalara ya da yavrulara zarar verebilir.
    Benim kuşlarında yumurtaları var ben kafes temizliği yapmıyacam çok rahatsız etmedikçe diye düşünüyorum. Mamaya gelince şimdilik normal yem veer ama yavrular çıktıktan sonra yumurtalı mama yap ya da sitede güzel mama tarifleri var onları uygula derim.
    Şimdiden hayırlı olsun.

Sayfayı Paylaş