Karadeniz Pet

yumurtasını yedi

oğuzhan kuyumcu

Yeni Üye
benim çifthane kafesim var iki çiftte kuşum aralarında tel var.çiftlerden biri yumurtlayım yumurtasını afiyetle yemiş.kafesin dibinde kabuklarını görünce fark ettim.çifthane kafese koyalı bir hafta oldu.sebebi nedir sizce

Kalsiyum eksikligiden yer

Yumurtalar bostur hissetmistir dogal kalsiyumu mideye indirmistir

Bos oldugu icin yemistir

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

sürekli çifleşiyorlardı
daha önce yavrusu alınmış çift

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:41 -->-> Daha önceki mesaj 23:37 --

birde çift hane kafesin orta bölmesi tel sürekli birbirleriyle kavga eder durumdalar bu şekilde yavru yaparlarmı?

O araya birbirini gormyecekleri bisey koyman lazim. Gorunce olmyo

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:44 -->-> Daha önceki mesaj 22:43 --

Genellikle yavru cikmyacak yumurtayi bildikleri icin yiyebiliyorlar.

benim erkek hiç birşeyi eksik degil vitamin fındık vıstıgı vs.. amam alışkanlık olmuş erkek kırıp sarını yiyip kabunu atıyor eger öyleyse ben bir taktik buldum o şekil üretiyorum bu çifti sorun öyleyse özel mesaş yolal ben sorunu nasıl cözceni söyleyim eger erkek kırıyorsa tabi

tm eger erekke teyse sorun buradan yaz ben bakarım

benim erkek hiç birşeyi eksik degil vitamin fındık vıstıgı vs.. amam alışkanlık olmuş erkek kırıp sarını yiyip kabunu atıyor eger öyleyse ben bir taktik buldum o şekil üretiyorum bu çifti sorun öyleyse özel mesaş yolal ben sorunu nasıl cözceni söyleyim eger erkek kırıyorsa tabi

Merhaba söyleyebilirmisiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:55 -->-> Daha önceki mesaj 23:53 --

Hangisi bilmiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:09 -->-> Daha önceki mesaj 23:55 --

Söyleyecekmisiniz

erkek kırıyorsa dişiye ve size iş düşüyor yuvaya yem koyacaksı öncelikle erkegi başka kafese koyacaksın yani erkegi kuluçkadan yavrular cıkana kadar ayıracaksın yumurtalalrın boş cıkmaması için dişi yumurtlar yumurtlamaz erkegi yanına koyup yuvalıgı söküp kapısını kapat 15-30 dk bekle amma kuşların oldugu adada durma ya kameraya cek yada otur izle ciftleşince yuvalıgı geri tak erkegi ayır ortalalm a 30 dk içinde ciftleşiyor 2 dk ciftleşse yeter günde 2 -3 defa at erkedi ne kadar cok ciftleşirse o kadar iyiy dolu cıkar amam yuvaya koydu yemi hiç eksik etme ben bu yöntemle 4 yumurtadan 3 tane yavru aldım

Geri