Karadeniz Pet

Yumurtaya yatan çift kuşun beslenme düzeni

Ajan

Yeni Üye
Arkadaşlar çift mubabbet kuşumun şuan da 5 tane yumurtası var 1 veya 2 tane daha bekliyorum şislik var altın da . Her neyse erkek dişiyi beslemesi icin özel hazırladığım kuru mama karisimiyla yumurta maması yapıyorum ama ciftim yeni geldiği için yumurta mamasına dokunmuyor. Kafesteki yemliği ve dal darıyı çıkartıp sadece yumurta maması nı bıraksam yermi ? Ve bu doğru bi hareket mi ? Çünkü yumurta mamasını yemesi gerekiyo ne yapmam lazım ? Teşekkür ederim şimdiden cevaplariniz için

Yumurtası varken yapmanızı tavsiye etmem. Mamaya çok daha önce alıştırmanız gerekiyordu. Mama yapıp koymaya devam edin. Eğer alışamayıp, kilo alması, besin depolaması yapması gereken ve sonrasında özellikle dişinin zayıflayacağı bu dönemde aç kalırlarsa, yavrular da aç kalır.

Çok teşekkur ederim sağolun kilo kaybi yaşandı biraz ama telafisini dal darı ile yapıyorum o çabuk kilo aldırıyor ve çok seviyolar

Mama olarak hazır nemli mama kullanıyorum uygun olurmu?
Suanda benimde 2 yumurtam var 2 günde bir yumurtladı.
Mama dısında kilo kaybı yasanmaması için ne yapmam lazım.
Sürekli yuvalıkta olduğu için beslenmesi eskisi gibi değil yuvalığa mı yiyecek koymalıyım yönlendirirmisiniz?

Teşekkür ederim

Ara ara yuvadan çıkıp beslenir, beslenmede bile erkek yem kusarak besleyecektir. Mama vermeye devam edin ki erkek daha kolay besleyebilsin.

Geri