petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurtaya yatmayan dişi-erkek

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Bilal KURDDAN tarafından 1 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    arkadaslar mrb 2 gün önce üreticiden 2 yumurtalı çift aldım eve getirdim üretici yer değişikliğinden dolayı yumurtaya yatmazlar dedi ama ben şansımı denemek istedim.sorum şu bu kuşlar yuvalıktan hiç çıkmıyor erkek de dişi de ama bi kç kez baktım yumurtanın üstünde değiller.erkek bazen çıkıyor yuvalıktan ama dişi hiç çıkmadı.Şimdi bu yumurtaların üzerine dişi yatar mı yatmaz mı yumurtaları kırma falan yok bir de kaç yumujrtadan sonra yatacak bu dişi ? çok merak ediyorum.eğer yumurtalar bi şey olmayacaksa yuvalıktan alıyım mı yumurtaları ?

2. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Kardeşim dişi yuvadan çıkmıyorsa alma yumurtaları.

3. Sevtap DERİN

Sakın alma yumurtaları aman!Yuvalıktan çıkmaması gayet iyi ve çok şanslın genelde böyle olmuyor.

4. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    tşk. umarım bi sonuç alırım

5. kenan

kenan Guest

Ben bir sorun göremedim olması gereken zaten bu sen neye takıldın kardeş :)

6. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kenan kardeş benim takıldıgım yer şurası neden yumurtanın üzerinde değil de yuvalığın başka yerinde duruyorlar bunlar . yani 1. yumurtadan sonra hep yumurtanın üzerinde yatması gerekmiyor mu yoksa bi kaç tane olunca mı yatacak onu merak ediyorum .ben biraz acemiyim pek bilmiyorum yani kuluçka olayını nasıl oluyor

7. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

biliğim kadari ile çıkmamasi daha iyimis. dişi kuşun yumurta varken.

8. kenan

kenan Guest

1. yumurtada pek oturmaz genelde 2 veya 3. yumurtadan sonra oturur yani bi sorun yok sen rahat ol kardeş

9. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    ah benim bi yumurtalar olsun ben oturturum onları yumurtaya :D hayırlısı bakalım inşallah sağlıklı yavrular alırnsız

10. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    yumurtalara sürekli yatmadığını nereden biliyorsun sürekli yuvalığamı bakıyosun ?

11. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    4-5 kez baktım her bakmam da ayrı yerlerde duruyorlardı.acaba ben kapağı açarken ürküp kalkıyorlar mı üstünden ben farkında olmuyorum.

12. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    kuşları rahatsız etmeyin strese girerler

13. kartall82

kartall82 Guest

yuva dan cikmiyosa cok sanslisin muhabbet kuslari tavuklar gibi kuluçka ya yatmaz tavuk 1 yumurtaya bile üzerinden kalkmadan yatar kuşlar oyle değil yumurta sayisi arttıkça daha fazla üzerine yatar
    siz yuvayi surekli degilde su anda günde 1 defa kontrol edin yeterli

14. Arif HAŞLAK

Arif HAŞLAK New Member

Beğenileri:
    0
    Yumurtalara bakmayacaktır içeriden çıkmama nedenide korkuyor olmasıdır. Kuşlar genelde bu tepkiyi verirler. Sadece yumurtalığa yumurta sebebi ile girmezler korktukları içinde girerler.

15. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ustam aynı senin dediğin ibi bugün ikiside çıktı yuvadan suan devamlı yem yiyorlar 2 gündür bi şey yememişlerdi demek ki korktukları için girmişler yuvaya.Anladıgım kadarıyla bu işten anlıyosun üreticisin peki şimdi ben bu yuvalığı çıkarayım mı dursun mu yeni yumurta yapması için ?

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kusu niye yumurtaya yatmaz