Karadeniz Pet

yumurtaya yatmayan dişi-erkek

Bilal KURDDAN

Paylaşımcı Üye
arkadaslar mrb 2 gün önce üreticiden 2 yumurtalı çift aldım eve getirdim üretici yer değişikliğinden dolayı yumurtaya yatmazlar dedi ama ben şansımı denemek istedim.sorum şu bu kuşlar yuvalıktan hiç çıkmıyor erkek de dişi de ama bi kç kez baktım yumurtanın üstünde değiller.erkek bazen çıkıyor yuvalıktan ama dişi hiç çıkmadı.Şimdi bu yumurtaların üzerine dişi yatar mı yatmaz mı yumurtaları kırma falan yok bir de kaç yumujrtadan sonra yatacak bu dişi ? çok merak ediyorum.eğer yumurtalar bi şey olmayacaksa yuvalıktan alıyım mı yumurtaları ?

Kardeşim dişi yuvadan çıkmıyorsa alma yumurtaları.

Sakın alma yumurtaları aman!Yuvalıktan çıkmaması gayet iyi ve çok şanslın genelde böyle olmuyor.

tşk. umarım bi sonuç alırım

Ben bir sorun göremedim olması gereken zaten bu sen neye takıldın kardeş :)

kenan kardeş benim takıldıgım yer şurası neden yumurtanın üzerinde değil de yuvalığın başka yerinde duruyorlar bunlar . yani 1. yumurtadan sonra hep yumurtanın üzerinde yatması gerekmiyor mu yoksa bi kaç tane olunca mı yatacak onu merak ediyorum .ben biraz acemiyim pek bilmiyorum yani kuluçka olayını nasıl oluyor

biliğim kadari ile çıkmamasi daha iyimis. dişi kuşun yumurta varken.

kenan kardeş benim takıldıgım yer şurası neden yumurtanın üzerinde değil de yuvalığın başka yerinde duruyorlar bunlar . yani 1. yumurtadan sonra hep yumurtanın üzerinde yatması gerekmiyor mu yoksa bi kaç tane olunca mı yatacak onu merak ediyorum .ben biraz acemiyim pek bilmiyorum yani kuluçka olayını nasıl oluyor

1. yumurtada pek oturmaz genelde 2 veya 3. yumurtadan sonra oturur yani bi sorun yok sen rahat ol kardeş

ah benim bi yumurtalar olsun ben oturturum onları yumurtaya :D hayırlısı bakalım inşallah sağlıklı yavrular alırnsız

4-5 kez baktım her bakmam da ayrı yerlerde duruyorlardı.acaba ben kapağı açarken ürküp kalkıyorlar mı üstünden ben farkında olmuyorum.

yuva dan cikmiyosa cok sanslisin muhabbet kuslari tavuklar gibi kuluçka ya yatmaz tavuk 1 yumurtaya bile üzerinden kalkmadan yatar kuşlar oyle değil yumurta sayisi arttıkça daha fazla üzerine yatar
siz yuvayi surekli degilde su anda günde 1 defa kontrol edin yeterli

Yumurtalara bakmayacaktır içeriden çıkmama nedenide korkuyor olmasıdır. Kuşlar genelde bu tepkiyi verirler. Sadece yumurtalığa yumurta sebebi ile girmezler korktukları içinde girerler.

ustam aynı senin dediğin ibi bugün ikiside çıktı yuvadan suan devamlı yem yiyorlar 2 gündür bi şey yememişlerdi demek ki korktukları için girmişler yuvaya.Anladıgım kadarıyla bu işten anlıyosun üreticisin peki şimdi ben bu yuvalığı çıkarayım mı dursun mu yeni yumurta yapması için ?

Geri