petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtayı neden kırar.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Oğuz ATEŞ tarafından 15 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar bundan 2 - 3 hafta önce 4 - 5 tane yumurta vardı bazıları boş bazılarını ise dolu kuş kendisi kırmıştı. Şimdi yeniden yumurta doğurdu 3 tane idi 1 daha kırmış kafesin yeri TV yanında ondan olabilirmi havalar soğuk olduğu için TV odada soba var ondan dolayı orda tutuyorum az havalar ısınsın diğer odaya alacam zaten.

2. BARAN

BARAN Guest

Kuşları yumurtlama döneminde sessiz sakin bi yere bırakın ve sık sık kucalamayın yoksa sonucu böyle olur..

3. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    birkaç olasılık mevcut:
    * dişide kalsiyum eksikliği vardır, kırıp yer
    * boş yumurtaları yer ama hepsini kırıyorsa eğer;
    - erkek de kırabilir
    - kuşlar ortamda rahat değildir. ses, ışık, aile bireyleriniz gibi çevresel faktörlerden rahatsız olabilirler.

4. Yiğit ERDİK

Kuşların rahat olması gerekir.SESSİZ ORTAM ŞART .

5. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Sadece Tv yanında boş yer var ondan dolayı oraya koydum havalar ısınsıd biraz diğer odaya alacam , fazla kurcalmıyoruz hocam bazen kontrol etmek için ben bakıyorum.

Kafesin içinde gaga taşı ve kalamar kemigi var sularında vitamin falan her 2 - 3 güne birde yumurta haşlayıp veriyorum.

Sayfayı Paylaş