Karadeniz Pet

Yumurtayla Sıkışması (İnatlaşma)

Yüksel BULUT

Paylaşımcı Üye
Selamlar.2 yaşlarındaki dişim üçüncü defa yumurta sıkışması yaşadı.Her yumurtlama döneminde aynı şeyi yapıyor.Sebebini tam bilmiyorum sanki kronik bir hal aldı.5 aydır eşleşmeler devam etmekte.Yumurtayı poposundagezdirip duruyor taki ben çıkarana kadar.Çıkardıktan sonra diğer yumurtaları kafesin tabanına tünekten bırakıyor.Haliyle yumurta kırılıyor.Yuvalıkta en fazla 3 dakika kadar duruyor.Yani artık kuşu takıntı haline getirdim.Bu üçüncü kuluçkalık yumurtasıydı.Neden böyle yapıyor bir anlam veremedim.Olgunlaşmış yumurtayı 3 gün boyunca poposunda gezdirdi.Yani bıraksam civcivi orda çıkaracak.Çıkarmazsam ölür diyede korkuyorum.Şimdi çıkardığım yumurtayı yuvalığa koydum kontrol amaçlı bir baktımki folluğun dibine talaşların arasına gömmüş yumurtayı.Daha önceki çıkardıklarımıda kırmıştı.Bende hazırdaki çiftimin altına sürdüm.Başına böyle bir iş gelen varsa lütfen paylaşırsa sevinirim.Kuş değiştirme taraftarı pek değilim ama bu durumda erkekte hırpalanıyor.

Son düzenleme:
Cevap: Yumurtayla Sıkışması (İnatlaşma)

benimde sürekli yumurtalarını kıran bır cıftım vardı ben baska bır arkadasa verdım suan 6. yumurtası oldu ve hıc kırmadı

Belki erken davranıyorsunuz rahatsız oluyor kendi haline biraksaniz yuvayı da sevmemis olabilir bir de başka yuvalik deneyin

Yusuf kardeş bu 3üncü değişik yuvası.Yani dişi birazda ahlaksız :).Kafeside değiştirdim banamısın demiyor.Üstüne birde erkeği dövüyor ama eşleşiyor.

O zaman mecbur başka bir eş alacaksınız bunu da besleyin bari başkalarının canını yakmasın :)

yuvalık değiştirilmiş, kafes değiştirilmiş, bence yapılması gereken değişiklik kuşlarının sahibinin değiştirilmesi :D belki seni sevmemiştir kuş sen bana ver bakalım bende yavru verecek mi :D birde sahip değiştirsin.

Muradım senin canın sağolsun.Harbi işine yararsa ayırayım sana.Ücret felanda istemem hediyem olsun :) 1 gün daha bakarım sonra direk petshopa :)

Son düzenleme:
Geri