petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtayla Sıkışması (İnatlaşma)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yüksel BULUT tarafından 16 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Selamlar.2 yaşlarındaki dişim üçüncü defa yumurta sıkışması yaşadı.Her yumurtlama döneminde aynı şeyi yapıyor.Sebebini tam bilmiyorum sanki kronik bir hal aldı.5 aydır eşleşmeler devam etmekte.Yumurtayı poposundagezdirip duruyor taki ben çıkarana kadar.Çıkardıktan sonra diğer yumurtaları kafesin tabanına tünekten bırakıyor.Haliyle yumurta kırılıyor.Yuvalıkta en fazla 3 dakika kadar duruyor.Yani artık kuşu takıntı haline getirdim.Bu üçüncü kuluçkalık yumurtasıydı.Neden böyle yapıyor bir anlam veremedim.Olgunlaşmış yumurtayı 3 gün boyunca poposunda gezdirdi.Yani bıraksam civcivi orda çıkaracak.Çıkarmazsam ölür diyede korkuyorum.Şimdi çıkardığım yumurtayı yuvalığa koydum kontrol amaçlı bir baktımki folluğun dibine talaşların arasına gömmüş yumurtayı.Daha önceki çıkardıklarımıda kırmıştı.Bende hazırdaki çiftimin altına sürdüm.Başına böyle bir iş gelen varsa lütfen paylaşırsa sevinirim.Kuş değiştirme taraftarı pek değilim ama bu durumda erkekte hırpalanıyor.

#1 Yüksel BULUT, 16 Haziran 2016
    Son düzenleme: 16 Haziran 2016
  2. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    73
    Cevap: Yumurtayla Sıkışması (İnatlaşma)

benimde sürekli yumurtalarını kıran bır cıftım vardı ben baska bır arkadasa verdım suan 6. yumurtası oldu ve hıc kırmadı

3. Yüksel BULUT

Altın Üye

Beğenileri:
    44

Dişide gözüm yokta erkek kuş güzeli valla :).Ya dişiyi verip başka dişi alacağım yada çözüm yolu bulacağım.

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231

Belki erken davranıyorsunuz rahatsız oluyor kendi haline biraksaniz yuvayı da sevmemis olabilir bir de başka yuvalik deneyin

5. Yüksel BULUT

Altın Üye

Beğenileri:
    44

Yusuf kardeş bu 3üncü değişik yuvası.Yani dişi birazda ahlaksız :).Kafeside değiştirdim banamısın demiyor.Üstüne birde erkeği dövüyor ama eşleşiyor.

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231

O zaman mecbur başka bir eş alacaksınız bunu da besleyin bari başkalarının canını yakmasın :)

7. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16

yuvalık değiştirilmiş, kafes değiştirilmiş, bence yapılması gereken değişiklik kuşlarının sahibinin değiştirilmesi :D belki seni sevmemiştir kuş sen bana ver bakalım bende yavru verecek mi :D birde sahip değiştirsin.

8. Yüksel BULUT

Altın Üye

Beğenileri:
    44

Muradım senin canın sağolsun.Harbi işine yararsa ayırayım sana.Ücret felanda istemem hediyem olsun :) 1 gün daha bakarım sonra direk petshopa :)

#8 Yüksel BULUT, 16 Haziran 2016
    Son düzenleme: 16 Haziran 2016

Sayfayı Paylaş