Karadeniz Pet

Yumurtladı ama erkek yok

hayrettinilgin

Yeni Üye
merhabalar yavruyken aldığım albinom şuan 1 yaşında ve bugün kafesin tabanına yumurtladığını gördüm fakat bize olan aşırı ilgisinin bitmemesi için bir eş almamıştık yalnızdı. bu yumurta kızgınlık yumurtası mı oluyor kuşuma bir zarar verer mi ne yapmamız gerekiyor bilgi almak istiyorum. kafese kimseyi yaklastırmıyor yumurtanın üzerine oturuyor yavrusu olacağını sanıyor bu da bizi üzüyor. sizce eş atmalı mıyım eğer atmak istemez isem ne yapmalıyım? (son 2 aydır bembeyaz kuşun ceresi simsiyah olmustu eş istediğini anlamıştım)

Kızgınlık yumurtasıdır. Zaten boştur. Uygun zamanda atınız. Dişi kuşlar erkeğe göre yeterli anlamda ilgi göstermezler zaten. Onu mutlu etmek istiyorsanız bence alın.

yavru büyütmek istiyorsanız bence hemen yetişkin sağlıklı bir erkek alın çiftleşme olma ve yavru alma ihtimaliniz yüksek istemiyorsanız bırakın dişi yatsın biraz oda hevesini alsın :) hemen yumurtayı almayın altından

Kızgınlık yumurtasıdır. Zaten boştur. Uygun zamanda atınız. Dişi kuşlar erkeğe göre yeterli anlamda ilgi göstermezler zaten. Onu mutlu etmek istiyorsanız bence alın.

diğer dişi kuşların aksine benim kuşumun inanılmaz bir ilgisi var bize karşı yani hani derler ya insan gibi aynen öyle. yorumunuzu dikkate alacağım sormak istediğim bir şey var kafesine dahi yaklaştırmıyor şuan yumurtayı nasıl alacağım? yumurtayı aldık diyelim yumurtanın olmadıgını farkettiği zaman üzülür mü ne gibi bir şekilde yansır kuşuma?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:37 -->-> Daha önceki mesaj 18:35 --

yavru büyütmek istiyorsanız bence hemen yetişkin sağlıklı bir erkek alın çiftleşme olma ve yavru alma ihtimaliniz yüksek istemiyorsanız bırakın dişi yatsın biraz oda hevesini alsın :) hemen yumurtayı almayın altından

yavru büyütmek istiyorum fakat dişi kuşuma uygun bir eş nasıl bulacağımı bilmiyorum. albino olduğuna göre ona en uygun cins hangisi olur? birde neden yumurtayı hemen almamam gerektigini söyler misiniz?

Adet onemli biraz bekeyin bakalim kac rane yumurta yapacak benim ki bir saferde 6 tane boş cikardi mecburen erkek aldim simdi yavrusu var

diğer dişi kuşların aksine benim kuşumun inanılmaz bir ilgisi var bize karşı yani hani derler ya insan gibi aynen öyle. yorumunuzu dikkate alacağım sormak istediğim bir şey var kafesine dahi yaklaştırmıyor şuan yumurtayı nasıl alacağım? yumurtayı aldık diyelim yumurtanın olmadıgını farkettiği zaman üzülür mü ne gibi bir şekilde yansır kuşuma?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:37 -->-> Daha önceki mesaj 18:35 --

yavru büyütmek istiyorum fakat dişi kuşuma uygun bir eş nasıl bulacağımı bilmiyorum. albino olduğuna göre ona en uygun cins hangisi olur? birde neden yumurtayı hemen almamam gerektigini söyler misiniz?

İlla ki uzulme olur. Yemek yemek için illa ki kalkacak. O sırada ışıkları kapatıp fenerle alabilirsiniz. Kuşu pet shop ya da ureticiye götüreceksiniz ve yem kustuğu, kafasını kaşıdığı, kavga etmediği bir kuşu değiştirme hakkınızı saklı tutarak almalısınız.

İlla ki uzulme olur. Yemek yemek için illa ki kalkacak. O sırada ışıkları kapatıp fenerle alabilirsiniz. Kuşu pet shop ya da ureticiye götüreceksiniz ve yem kustuğu, kafasını kaşıdığı, kavga etmediği bir kuşu değiştirme hakkınızı saklı tutarak almalısınız.

üniversite okudugum için yarın tekrar geri dönecegim okula yani şehir dısına cıkacagım. bu dediginizi 1 ay sonra tatilde yapsam nasıl olur kızgınlıgı bitmiş olur mu?

üniversite okudugum için yarın tekrar geri dönecegim okula yani şehir dısına cıkacagım. bu dediginizi 1 ay sonra tatilde yapsam nasıl olur kızgınlıgı bitmiş olur mu?

Eş alırsan büyük ihtimal yavru da olur. Kuşlar hakkında bilgili ya da öğrenmeye meraklı bir kişinin evde olması lazım. Yoksa sen gidince sıkıntı olur. 1 ay sonrada alsanda olur fark etmez es konusu.

Kuşunuza alacağınız en iyi cins ya kendi cinsinden bir albino erkek yada iri cins genç bir erkek olmalıdır. Böylece güzel mutasyonlar elde edebilirsiniz. Kuşunuz kuluçka döneminde sizden kopacaktır ama bence ona bir eş almanız onu daha mutlu eder. Sen ne kadar ilgilensen seveceği kendisi gibi bir kuş onu her zaman için daha mutlu edecektir. Sizde çıkacak yavrulardan bir erkek edinir daha güzel bir şekilde kendinize alıştırırsınız. Erkeklerin alışması dişilerden daha kolay ve güçlüdür ve konuşurlarda. Şunuda önemle belirtmek isterim kuşunuza bilmediğiniz bir petshoptan gidip kuş almayın hele hele kuşunuzu kesinlikle oraya götürmeyin. Neden derseniz alacağınız kuş hasta olabilir yada kendisini petshopa götürdüğünüzde ordaki kuşlardan hastalık kapabilir. Elinizdeki kuştanda olmayın sonra. El üretimi bir üreticiden güzel bir erkek bulamazssanız bu işlerden anlayan biri ile kşunuza sağlıklı bir erkek bulabilirsiniz.

Geri