Karadeniz Pet

Yumurtladı ama sorun var (RESİMLİ)

Leyla Sömür

Meraklı Üye
Muhabbet kuşum yumurtladı ama yere niye böyle yaptı bilmiyorum.Yuvalıkla baya bi ilgisi var.Yemesine içmesinide dikkat ediyorum.Birde yumurta dolu olduğunda içinde böyle sarılık mı oluyor ?

GnDV26.jpg

ilk kuluçka ise böyle aksaklıklar olabileceğini söylüyor bu konuda uzman arkadşlar.

ilk kuluçkada cok şey bekleme boş bile çıkıyor tamamı yuvalığı cok kontrol ediyorsan ondan yapmıştır

arkadasın da dedigi gibi ilk kuluckadan birşey bekleme genelde yumurtalar boş cıkıyor.

Sizin bu durum kusların rahatsız edilmesinden kaynaklanıyor.

Yumurta dis kabugu olusmamiski kalamar kemigi bulundur kafeste yoksa eger

Oluştu kırıldı diye öyle gözüküyor kafeste kalamar kemiğide var alçı taşıda var ama dişi alçı taşını kemiriyor.

Bi dahaki kuluçkada verim alabilirsiniz ilk kuluçka normal. Birde kuşları çok rahatsız edici davranışlardan kaçının

Diğer yumurtlarda hiç mi şansımız yok ilk yumurtasını yere yaptı diğerlerini değil ki

ilk kuluçka benimde boştu şuan hepsi dolu ve 2. yavru bugun çıktı fazla rahatsız etmeyin kalamar kemiği takın gerisini onlara bırakın. bu arada hayırlı olsun devamı gelir inş.

Son düzenleme:
Benim ilk kuluckadaki kusumda ilk yumurtayi disari yapti ikinciyi kirdi sora 3 tane daha yapti 2 si bos 1 tane yavruda 2 gun sora cikacak insallah

İlk kuluçkasında boş olacak diye bir kaide yok yumurtaların tamamını yapsın 10 gün sonra uzman biri kontrol eder..Rahatsız etmeyin bu ara huzursuz olupta yuvalığa yumurtlamamış da olabilir Ayrıca bu yumurta dolu mu demişsiniz her yumurtanın içinde o sarılık olur bu dolu olduğu anlamına gelmez.. Düşünün bakkaldan aldığımız yumurtalar onlar tohumsuzdur ;)

Çok çok sağolun arkadaşlar yumurta mamasını kaç günde bir veriyim :)

Dün baktım yumurtlamış az önce bir daha baktım yumurta yok normalmi bu

Geri