Karadeniz Pet

Yumurtlama düzeni hakkında

Gökhan Naçar

Paylaşımcı Üye
Öncelikle tüm forum üye ve yöneticilerine selamlar

Arkadaşlar Salı gecesi Saat 3:00 da yumurta veren kusumun 2. yumurtası bu sabah itibariyle gelmiş olması gerekirdi fakat kutuya baktım yumurta yoktu kus elime alıp popo kısmını narince yokladım yumurta poposunda sizce neden çıkarmamış olabilir düzensiz yumurtluyor gibi geldi bana lütfeen yardımcı olun :S

2 günde 1 olma kaidesi ne kadar geçerli yoksa kusun metabolizması yavas çalısıyo olabilirmi ?:rolleyes:

Fazla rahatsız etmeyin bence doğal akışında yumurtlayacaktır. Hele ki ilkini yaptıysa kalamarı mamayı eksik etmeyin yeter ki

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

eger disinin popo bolgesi morardiysa disi bu yumurtayi cikarmakda zorlaniyordur zeytin yagini popo bolgesine damlatin . cikarir ve disiyi bu donemde elinize almak cok tehlikelidir butun yumurtalari kirar yatmaz tekrarlamayin bence. siz böle bakdiginizda sizde rahatsiz oluyorsunuz diside disi yumurtalar siz onun kalamarini ve mamasini yapin yeter

kalamarıda var sürekli yiyor onu mamada mevcut anlamadıgım sey kus aksi bir kus değil yabani değil her aksam belli saatte kontrol ediyorum poposu bariz sivri duruyo yumurtada içeride belli ve tam şekli sadece neden cıkarmadıgını merak ediyorum cıkaramasa kus yırtınırdı acıdan ses cıkarırdı muhtemelen gece saatlerınde bırakır diye düşünüyorum zeytin yağınıda yarın akşam geldigimde eve hala çıkarmadıysa uygularım şimdi kendi akısına bırakıcam yapacak bişey yok :S

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:28 -->-> Daha önceki mesaj 22:26 --

kuşta anormal bişey gözlemlemedim yumurtanın üzerinde kuluçka pozisyonunda hep konusarak yaklasınca bakıyor kalkmıyor :D

Resim atar mısınız bakalım :)

kuş uyuyor abdullah abisi rahatsız etmemek için kaldırmıyorum dur cekeyim bi tane :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:44 -->-> Daha önceki mesaj 22:37 --

pek net cıkmamıs ama olsun ortaya degilde dibe köşeye saklıyo yumurta ve kendisini

kanatlarını düşürmüş oyy kıyamam ona :)

Geliyor geliyor ikinci yavru maşallah :)

:) evet suan yer yapıyp yuvayı kemiriyo işte annelik nu kadar kutsal :) bekliyorum yavrular annesine benzer inşallh :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:53 -->-> Daha önceki mesaj 22:53 --

yuvalıgın kapağını kaldırdıgımda bi bakışı var al beni ye diyo sanki jumbo gibi iri bir yerli dişi :D

Özendim valla benimkilerden tık yok henüz dişi alışamadı gitti :)

alısır ya bahar ayları tam bir kusların ureme ayı sımdıden yattı kuslar bıle aldandı yalancı bahara :S

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:00 -->-> Daha önceki mesaj 22:57 --

keşke bu kadarla kalsa birde doğanların yem kıramama sorunu var 2 aylık olana kada almıycam annenın yanından :D

Kabuksuz yem en güzeli onun için ama anne o kadar bakar mı genelde kovuyorlar :)

Yumurta hala çıkmamış bende poposuna zeytin yağı sürdüm umarım işe yarar :(

Geri