Karadeniz Pet

Yumurtlama hakkında

hido94

Meraklı Üye
arkadaşlar 2 ay önce aldığım 1 çift kuşum geldiğinden beri çiftleştiklerini görüyorum tam yumurtlayacak diyorum kuşun kanaltları düşüyo dışkısı baya büyüyo ama ortada yumurta yok yuvalığada girmiyo. Bu kezki kanatları düştüğünde dışkısına baktım yumurtanın sarısı ve beyazı gibiydi dışkısı sarı beyazdı 2 gün böyle dışkıladı sonra normale döndü böyle bişey başına gelen varmı

Kuşlar çiftleştikten 7-10 gün sonra yumurtlar.

en az 15 defa çiftleştiler ama yumırta yok dışkısı kocaman ve sarı beyazdı yumurta gibiydi

[url=http://hizliresim.com/NAAlqN][/URL]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:22 -->-> Daha önceki mesaj 16:16 --

Yuvalıkta vakit geçirmeye başladığında yumurtaların gelmesi yakındır.
Dişinin tünekte yandan çekilmiş fotoğrafını yollayın, bakalım.

üstad geldiğinden beri bu kuş yuvalığa girmiyo ama çiftleşiyo ve dışkısı büyüyo tam yumurta gelecek diyoruz ama sonra gelmiyo yukaardada söylediğim gibi dışkısı yumurta sarısıyla beyazı gibiydi yumurta içinde tam oluşmuyomu

Bu kuş yumurtladı, yumurtlayacak [MENTION=17197]hido94[/MENTION].
Yuvalığa girmiyorsa biraz sıkıntı var demektir. Kafes tabanında varsa ızgara çıkart, kağıt havlu koy ki kafeste yumurtlarsa yumurtayı korumaya çalışalım. Kuşların yanına pek uğrama. Rahat rahat görsünler işlerini.

Son düzenleme:
Bu kuş yumurtladı, yumurtlayacak [MENTION=17197]hido94[/MENTION].
Yuvalığa girmiyorsa biraz sıkıntı var demektir. Kafes tabanında varsa ızgara çıkart, kağıt havlu koy ki kafeste yumurtlarsa yumurtayı korumaya çalışalım. Kuşların yanına pek uğrama. Rahat rahat görsünler işlerini.

valla aldıgımda 1 haftaya yumurtlayacak dendi 2 ay oldu dışkosı büyüyo kanat düşüo ama yumırtlamıo sonra dışkı küçülüyo kanat düzelio 1 hafta sonra tekrar aynısı oluo

Fazla rahatsız edip yuvaya bakmayın huzursuz olup yumurtlamayip eritiyor olabilir

aynen bencede eritiyo gibi çünkü tam yumurtlayacağı zaman dışkısı yumurta gibi sarı beyaz oluyo ama kuşu rahatsız etmiyorum yüksek biyerde duruyo ama çok korkak ve yuvalığa ilgi göstermiyo

Kalsiyum eksikliği olabilir kusta. Dediginiz gibi yumurtaya benzer dışkı varsa kabuk oluşmuyor olabilir.
Onun dışında yuvalıgi güvenilir bulmadığı için girmiyor da olabilir ama bazı kuşlar hiç girmeyip yumurtlamaya girebiliyor
Inşallah sağlıklı bi kuluçka geçirir.
Gaga taşı ya da kemik tüketimi yoksa suyuna maden suyu ve mamaya fosfokalsiyum ekleyebilirsin

Fatih Çevik

Kalsiyum eksikliği gibi görünüyor
yumurta gibi dışkı diyosan
kabuğu oluşturamıyor olabilir bünye
mamasına kalamar tozu yumurta kabuğu
koy kalsiyum taşı kalamar kemiği
bunlar çare olacak gibi
tabiki tahmin
Benim başıma tavukda gelmişti böyle bir şey

Geri