Karadeniz Pet

Yumurtlama, kusma, kafes ?

korkmass

Yeni Üye
Yumurtlama, kusma, kafes, ayak sağlığı ?

Kuşlarım 7-8 aylık. Kafese yavruluk takmadım kulucka zamanını nasıl anlarım? Kafesleri resimdeki gibi yuvalık takacak kapı var salma kafes almalı mıyım? Kuşlar öpüşüyor ancak en son dikkat ettim erkek kuş parçalamadan yemleri kusuyor dişi erkeğin ağzından yiyor bu normal mi? Yemlerin bi çocuğunu da kusarken etrafa saçıyor. Bazı yerlerde kusmanın hastalık belirtisi olabileceğini okudum. Sağlık yönünden bi sıkıntısı gözükmüyor.
Ayakları sağlıklı mı arkadaşın birisi gut hastalığından bahsetti?

Son düzenleme:
Kuslarin resmini atmalisiniz

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Birbirine yem yedirmeleri guzel birsey yesil olan erkek degilmi cere rengini pek fark edemedim. Mavilesme varsa eger ceresinde koyu larcivert olunca kizginlik zamani gelir. Ama siz yuva takarsaniz kizginlik donemine daha cabuk girerler

Birbirine yem yedirmeleri guzel birsey yesil olan erkek degilmi cere rengini pek fark edemedim. Mavilesme varsa eger ceresinde koyu larcivert olunca kizginlik zamani gelir. Ama siz yuva takarsaniz kizginlik donemine daha cabuk girerler

Yeşil olan dişi. Bu kusma hastalık olmadığına sevindim. Kafesim yeterli mi acaba

Gelelim kafes duzenine. Burda ustalar cift kus olan kafeslere veya yavru almak istediginiz ciftlerin kafesinde oyuncak bulundurmayin diyorlar. Cunki kus ilgisini oyuncaga verir. Onun disinda birde mama takviyesi yapin yeterli

salıncak ve halkalar hariç çıkardım kafesten

Kuşların ayaklarini yakindan cekebilirmisin gut hastaligi var galiba

Kuşların ayaklarini yakindan cekebilirmisin gut hastaligi var galiba

Kuşun parmaklarnn altı şiş patlamış protein ve vitamini azaltn benmkilerde oldu arastrn gut hastaligini kuşlar arada ayaklarını kaldırıyormu tek ayak ustunde??

sadece yem veriyorum başka herhangi mama, yeşillik falan vermedim şimdiye kadar. ayda bir de ballı kraker. neyine dikkat etmem gerekiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:19 -->-> Daha önceki mesaj 23:15 --

arada tek ayak üstüne duruyor ama çok nadir o da düşnerken