petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtlama problemi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Cem Kurklu tarafından 23 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Cem Kurklu

Cem Kurklu New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar..

Dişi kuşum 1.5 yaşında dışarı da buldum bulduğum da 2 aylık felandı. Beni çok seviyor benim onunla ilgilenmemi çok seviyordu fakat bende işimden dolayı pek ilgilenemediğimden yanına 5 aylık bir erkek kuş aldım şimdi 1 yaşına geldi.. Birgün eve geldiğimde kafeste yumurta gördüm. Gittim hemen yuvalık aldım, yumurtayı yuvalığın içine koydum ertesi gun baktım dişi kuş yuvalığın içinde kırmış. son 2 haftadır 5 tane yumurtladı hiçbiriylle ilgilenmedi yuvalığa yumurtlamıyor kafes içine yumurtluyor ve hiç bakmıyor yumurtaya. Yuvalığa girip sadece oyun oynar gibi sağı solu boş boş gagalıyor. Ne yapmam lazım fikir verin

2. 23Baron34

23Baron34 Member

Beğenileri:
    10
    İlk yumurtlaması mı acaba ? Eğer ilk yumurtlaması ise normal durum bence tabana yumurtlaması . Ayrıca yuva çok göz önünde ve rahatsız olacakları şekilde bırakılmışsa yumurtayı kırmış olabilir. Siz kafeslerini sessiz ve biraz sizden yükseğe bırakın rahat ve güven içinde hissetsinler. Genelde ilk yumurtaların dolu olma şansı %50 diye düşünüyorum. Ayrıca sağlam bir yöntem varsa oda yuvaya sahte yumurta bırakman. Böylece yuvaya alışmasını sağlayabilirsin.

3. Cem Kurklu

Cem Kurklu New Member

Beğenileri:
    0
    ilk yumurtlaması tabi ben buldugumda 2 aylık ve minicik idi uçamıyordu doğru dürüst. ama ben çok ilgilendim sonra erkek aldım yanına 3 ay kadar once. yuvalık ile oyun oynuyor içine yumurta bırakmıyor. Şuan taban da 2 tane yumurta var biri kırık biri daha bugun yumurtlamış ellemedim ne yapmam lazım acaba? Böyle bırakayim mi yoksa yumurtayı da yuvalığa koyayım mi

4. 23Baron34

23Baron34 Member

Beğenileri:
    10
    Yumurtayı yuvaya bir pamuk yardımıyla bırakın. Ve acaba yumurtayı kıran erkek mi onada dikkat ediniz .

5. Cem Kurklu

Cem Kurklu New Member

Beğenileri:
    0
    Yumurtayı kıran dişi, erkek hiç yuvalığa girmiyor

6. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
    ilk yumurtada bu görülebilir tecrübesizler çünkü bunu atlatırlar ama yumurtaları aldıktan sonra eğer 15 gün kuş hiç ilgilenmezse yumurtalarıda yuvalığıda çıkarın dinlensinler daha fazla kızışırlarsa daha pozitif sonuçlar gelebilir bu onların doğası kendileri zamanla tecrübeleşirler

Sayfayı Paylaş