Karadeniz Pet

Yumurtlama sırası

abtmusic

Meraklı Üye
merhabalar dostlar dişi muhabbet kuşum 5 adet yumurtladı benim merak ettiğim 2 günde bir yumurta bırakıyordu yani 2 gün önce 6.yumurtayı bırakması lazımdı fakat yeni yumurta yok kuşun karnı şiş gördüğüm kadarı ile ve dışkısını hala büyük ve tünekden destek alarak yapıyor sizce bu normal mi yani 2 gün de bir değilde en son ki yumurtaları 3 gün sonrada bırakabilirmi zamanlamaya göre bugün 7.yumurta gelmesi lazım ama bir şey yok ortada kuşun karın alt bölgesnini en son fotosuna aşağıda tşk ederim..

v56avv.jpg

Toplam 5 tane yapmıştır.
Kuluçkada yattığı sürece büyük kakalar devam eder.
Yani tek başına büyük kaka yumurta habercisi değildir.

değerli yorumlarınız için tşk ederim karnınız şiş olması da dikkatimi çekti bakalım bugün de yuvada 6.yumurta yoksa daha yok demektir inşallah 5 de 5 çıkar

rM5Nz1.jpg

Maşallah inşaallah sağlıkla çıkarlar

Sanki bir yumurta daha var gibi duruyor.

Sanki bir yumurta daha var gibi duruyor.

Bana da öyle geldi abicim altı şiş ama 3 gün oldu birazdan kuş yuvadan çıksın bakacağım birşey varmı diye.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:10 -->-> Daha önceki mesaj 11:29 --

az önce baktım yine aynı yumurta yok :( heralde 5 de kaldı

Benim çek disim 2 günde bir yumurtluyor mesela.Yani normalde 1 gün durup birgün yumurtlamasi gerekirken 2 günde bir yumurtluyor.Toplamda 5 yumurta yaptı hepsi de doluydu hastalık sonucu disiyi ayırmak zorunda kaldım.Yumurtaları kuluçka makinesine attım yüksek nemden hepsi içinde cikamamis ölmüştü :(

HTC One M8s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim çek disim 2 günde bir yumurtluyor mesela.Yani normalde 1 gün durup birgün yumurtlamasi gerekirken 2 günde bir yumurtluyor.Toplamda 5 yumurta yaptı hepsi de doluydu hastalık sonucu disiyi ayırmak zorunda kaldım.Yumurtaları kuluçka makinesine attım yüksek nemden hepsi içinde cikamamis ölmüştü :(

HTC One M8s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

üzüldüm valla kardeş :( inşallah bizimkide sıkıntı olmaz 4.gü oldu hala 5 tane ama karın alt kısmı şiş yumurtayımı çıkaramıyor bilmiyorum inşallah sıkıntı çıkmaz

kardeşş tebrik ederim geçen ay konu açmıştın çiftleşmiyorlar diye kuşlarımı değiştirmek istemiyorum demiştin sonunda başarmışsın :)

Darısı bizim başımıza bende suan yavru alabilmek için can atıyorum maşallah 5 yumurta ne güzel bi his inşallah bizde yaşarız tebrikler

kardeşş tebrik ederim geçen ay konu açmıştın çiftleşmiyorlar diye kuşlarımı değiştirmek istemiyorum demiştin sonunda başarmışsın :)

saolsın kardeşim evet değişmek istemedim amam kafesde ayrı tutup 1 hafta sonra atma işlemleri işe yarıyor eş tutmayan kuşlar için tavsiye ederim bakalım 5 yumurta yaptım aslında ben 8'e kadar gider dedim ama olmadı nedense kuşun karın kısmı hala şiş duruyor bakalım bari 5 de 5 çıksa :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:36 -->-> Daha önceki mesaj 23:34 --

Darısı bizim başımıza bende suan yavru alabilmek için can atıyorum maşallah 5 yumurta ne güzel bi his inşallah bizde yaşarız tebrikler

mrb kardeşim eş tutmuşlarsa bekle nijer takviyesi yap inşallah sizde bir gün yavru alırsınız şuana kadar 14 gün oldu hiç bakmadım fenerle acaba damarlanma varmı hata yapmak istemiyorum

saolsın kardeşim evet değişmek istemedim amam kafesde ayrı tutup 1 hafta sonra atma işlemleri işe yarıyor eş tutmayan kuşlar için tavsiye ederim bakalım 5 yumurta yaptım aslında ben 8'e kadar gider dedim ama olmadı nedense kuşun karın kısmı hala şiş duruyor bakalım bari 5 de 5 çıksa :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:36 -->-> Daha önceki mesaj 23:34 --

mrb kardeşim eş tutmuşlarsa bekle nijer takviyesi yap inşallah sizde bir gün yavru alırsınız şuana kadar 14 gün oldu hiç bakmadım fenerle acaba damarlanma varmı hata yapmak istemiyorum

hocam bencede rahatsızlık vermeyin bekleryin 10 gün sonra cıkacakları varsa cıkar , eş tutma olayından dediğin nedir birbirlerini kaşıyor ve yem kusuyorlarsa eş tutmuş demeklermidir yoksa bunları yapsalarda eş tutmamışmı olurlar?

hocam bencede rahatsızlık vermeyin bekleryin 10 gün sonra cıkacakları varsa cıkar , eş tutma olayından dediğin nedir birbirlerini kaşıyor ve yem kusuyorlarsa eş tutmuş demeklermidir yoksa bunları yapsalarda eş tutmamışmı olurlar?

yem kusup birbirlerini kaşıyorlarsa eş tutmuş demektir.

Bazen o sislik kalici oluyor yag gibi. Benim kista oyleydi 6 yumurtadan sonra yapmadi kuslar cikti buyuduler satildiklarinda karni halasisti. 2-3 gun icin baktim geri yumurta geldi. O sislik kalici olabilir. Dogum yapmis bayan gibi mesela bir sure hala hamile gibi duruyorlar.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri