Karadeniz Pet

Yumurtlama Süresi Hakkı'nda Bilgi

Murat TOPÇU

Meraklı Üye
Selamın aleyküm cuma günü ve cumartesi yeni eşe attığım kuşlarım çiftleşti 4 veya 5 kez dişi yuvalığa arada giriyor çok durmuyo yuvalığı kemiriyor erkek yuvanın başında dişiye ötüp duruyo zorda olsa dişiyi dışarı çıkarıyor bugün erkekte yuvaya girdi erkek yuvaya neden girer bide erkek yuvalığın önünde çok duruyo dişi gaga taşını arada tüketiyor erkek çiftleşmek istiyo gene ayak atıyo ama dişi istemiyor artık karşı çıkıyo yumurtlama yakınmıdır arkadaşlar kendi hallerine bıraktım ama ilk yavru Alcam onun heyecanı var şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim

7-10 gune yumurtlar. erkek nobet tutuyor kapı onunde. yuvaya da beslemeye gırıyordur.

Dişim yuvalıkta uzun süre durmuyor 10 saniye filan duruyor erkeğimiz çok azgın dişiyle yuvalığın önünde kaşıyolar birbirini. Bakalım sağlıklı olsunda yavrular eğer yumurtlarsa kısmet bakcaz artık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:43 -->-> Daha önceki mesaj 20:41 --

Yeni eşe atmama rağmen ikiside çok kızgındı aşık oldular birbirine hep yanyanalar keratalar inş hayırlısıysa olur

Aleykümselam. Anattıklarınız olumlu ve güzel şeylerin habercisi. Fazla rahatsız etmeyin çiftlerinizi gerisini onlar halledecektir.

Yok efendim sadece yem ile sularıyla ilgileniyorum onları ben uzaktan izliyorum uzaktan izlemesi bile güzel oluyor ötüşü birbirlerine olan sevgileri bizi cezbediyor :)

Erkek bir kere yuvalığa girdi erkek yuvalığa girmesi sorun yaratmaz dimi bide dişi yuvalığa giriyo kısa süreli erkek yuvalığa gagasını vurup ötüyo dişi direk çıkıyo yuvalıktan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:16 -->-> Daha önceki mesaj 20:48 --

Muhabbet kuşları kaç kere çiftleşir bizimkiler cumartesi gününden beri çiftleşiyolar dişi yuvalığada giriyor arada sürekli çiftleşmeleri yumurtanın dolu oranını ve sayısını yükseltirmi

Erkeğin yuvaya girmesi her zaman olumsuz sonuçlar doğurmaz iyi yönleri de vardır kaç defa çiftleşirler hiç saymadım ancak ne kadar çok çiftleşirlerse doluluk oranı o kadar artar

Anladım teşekkür ederim erkek yuvalığa giriyo ama girmesiyle çıkması bir oluyo herhalde dişiyi çağırmak için giriyo dişi girdiği Zaman yuvalığa erkek yuvalık önünde bekliyor ötüp duruyo yuvalığa gagasını vuruyo dişide mecbur garibim dışarı çıkmak zorunda kalıyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:15 -->-> Daha önceki mesaj 09:49 --

Selamın aleyküm hayırlı cumalar arkadaşlar ek konu açmıyım dedim benim yeşil çiftim sürekli çiftleşiyolar cumartesi gününden beri bu çiftleşme süresi varmı yuvayıda kemiriyor içininede giriyor nezaman yumurtlama aşamasına geçer dişi cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:25 -->-> Daha önceki mesaj 10:15 --

Bide gaga taşı var kalamar kemiği almama gerek varmı

Geri