petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtlama

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Cüneyt Tanju Koçbil tarafından 14 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Cüneyt Tanju Koçbil

Beğenileri:
    0
    Kuşlarım nihayet yumurtladı. Hatta yumurtlamış diyeyim. Kaç gündür yumurtlamadılar diye bakıyordum. bu gün bir baktım yuvalığın içindeki plstik folluğa yumurtlamamış folluğun arkasındaki boşluğa yuvalığın tabanına yumurtlamış. Arkada kaldığı içinde görmemişim. Bu gün bir anda 5 yumurta ile karşılaştım.

Soruma gelince yuvalığın tabanında yumurtaları yeterince ısıtabilirmi yavrular çıkarmı acaba.

2. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    tabanı tahta değil mi, tahta zeminde plastiğe göre daha çok sıcak tutabilir bence...

3. ysf.yalvac

Yuvalıkla dişi kuş içerideyken,girmeye meilliyken açıp bakmayın ürkütüp , kötü sonla karşılaşmayın yzık olmasın ,tabanına kum kesınlıkle sermemelıydın ki ısıtılması dişice epey zor, dışkı ve kusma sonrası topaklanma yapıyor ayrıca

4. Cüneyt Tanju Koçbil

Beğenileri:
    0
    kafes pvc box kafes. yani yuvalığı kendisinden olanlardan. Ğitmiş plastik folluğun arkasına yumurtlamış. Bu akşam folluğu bir kaldırıdım 5 yumurta. Bir de yumurtaların üzerinde yatıyor bana da mahcup mahcup bakıyor kerata. bakalım inşallah çıkar yavrular.

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Ranzanın üstünü değil altını seviyor demekki maşaallah benim fikrimce yavrularınız çıkacaktır bir de birdahaki kontrolünüzde fotoğraf paylaşma imkanınız var ise seviniriz.. Şimdiden maşaallah

6. Cüneyt Tanju Koçbil

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler Yusuf bey.

7. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    eğer dişi kuş yumurtayı ısıtabiliyorsa bence bir sakınca yok :) birde bazı kuşlar plastik follukları sevmiyor alışmaları uzun sürüyor.

Sayfayı Paylaş