petshop

Yumurtlama

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Akın Yılmaz tarafından 9 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Akın Yılmaz

Merhaba
    Erkek kuşu alalı cok kısa zaman oldu ama iyi anlaşıyorlar. Kaşıma, yem kusma var . Dişi sürekli yuvalığa giriyor ve yuvalığı kemiriyor. Erkek sürekli ayak atıyor ama çiftleştiklerini görmedim. ( Gündüz evde kimse olmadığı için kesin bilgi yok ) Muhabbet kuşları çiftleştikten kaç gün sonra yumurta geliyor ?

Yumurta olup olmadığını nasıl ve ne kadar süre sonra anlayabilirim?

2. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Yer:
    İSTANBUL/KARTAL
    Bakın önce kuşların çiftleşmesi için tüneğin çok sağlam olması lazım bunu aklınıza yazın ve sessiz bir ortam lazım sürekli dik dik bakılmıcak onlara ve erkeğin alışması için 1 ay falan zaman verin . İkincisi , çiftleşme olduktan sonra 1 hafta sonra yumurta gelir. İnşallah bol bol yavru alırsınız :)

#2 Muhammed Hamza Acar, 9 Aralık 2014
    Son düzenleme: 9 Aralık 2014
  3. Akın Yılmaz

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
    Ahsap tünek kullanıyorum. Tüneğin cok saglam olmasından kastınız nedir?

4. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Yer:
    İSTANBUL/KARTAL
    Bakın tünek eğilmesin sağlam dursun . kuşlar çiftleşirken dişi sağlam tutmalı erkek üstüne çıkınca dengesi bozulur ve çiftleşme olmaz . çiftleşme olsa bile boş yumurta dediğimiz sorun çıkıyo erkek çiftleşirken sallandığı için delikleri tam tutturamıyor dölleme olmuyor ve boş yumurta oluyor . tünek önemli çok sağlam olsun eğilmesin hiç. Birde nazara inanın sürekli konuşup nazar değdirmeyin kuşlara yumurtlıcak diye bu yüzden belki de hiç yumurtlamazlar ben yaşadım bunu. Batıl inanç da diyebilirsiniz :))

Sayfayı Paylaş