Karadeniz Pet

Yumurtlama

• Konbuyu başlatan Akın Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
A

Akın Yılmaz

Guest
Merhaba
Erkek kuşu alalı cok kısa zaman oldu ama iyi anlaşıyorlar. Kaşıma, yem kusma var . Dişi sürekli yuvalığa giriyor ve yuvalığı kemiriyor. Erkek sürekli ayak atıyor ama çiftleştiklerini görmedim. ( Gündüz evde kimse olmadığı için kesin bilgi yok ) Muhabbet kuşları çiftleştikten kaç gün sonra yumurta geliyor ?

Yumurta olup olmadığını nasıl ve ne kadar süre sonra anlayabilirim?

Merhaba
Erkek kuşu alalı cok kısa zaman oldu ama iyi anlaşıyorlar. Kaşıma, yem kusma var . Dişi sürekli yuvalığa giriyor ve yuvalığı kemiriyor. Erkek sürekli ayak atıyor ama çiftleştiklerini görmedim. ( Gündüz evde kimse olmadığı için kesin bilgi yok ) Muhabbet kuşları çiftleştikten kaç gün sonra yumurta geliyor ?

Yumurta olup olmadığını nasıl ve ne kadar süre sonra anlayabilirim?

Bakın önce kuşların çiftleşmesi için tüneğin çok sağlam olması lazım bunu aklınıza yazın ve sessiz bir ortam lazım sürekli dik dik bakılmıcak onlara ve erkeğin alışması için 1 ay falan zaman verin . İkincisi , çiftleşme olduktan sonra 1 hafta sonra yumurta gelir. İnşallah bol bol yavru alırsınız :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bakın önce kuşların çiftleşmesi için tüneğin çok sağlam olması lazım bunu aklınıza yazın. İkincisi , çiftleşme olduktan sonra 1 hafta sonra yumurta gelir. İnşallah bol bol yavru alırsınız :)

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
Ahsap tünek kullanıyorum. Tüneğin cok saglam olmasından kastınız nedir?

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
Ahsap tünek kullanıyorum. Tüneğin cok saglam olmasından kastınız nedir?

Bakın tünek eğilmesin sağlam dursun . kuşlar çiftleşirken dişi sağlam tutmalı erkek üstüne çıkınca dengesi bozulur ve çiftleşme olmaz . çiftleşme olsa bile boş yumurta dediğimiz sorun çıkıyo erkek çiftleşirken sallandığı için delikleri tam tutturamıyor dölleme olmuyor ve boş yumurta oluyor . tünek önemli çok sağlam olsun eğilmesin hiç. Birde nazara inanın sürekli konuşup nazar değdirmeyin kuşlara yumurtlıcak diye bu yüzden belki de hiç yumurtlamazlar ben yaşadım bunu. Batıl inanç da diyebilirsiniz :))

Geri