Karadeniz Pet

Yumurtlamada zorlanma

nur_92

Meraklı Üye
Kuşum 4.kuluckasinda hersey iyi gidiyordu kafes değişmek zorunda kaldım yumurta kırmadı eşleşme devam ediyor erkek besliyor yalnız 5 yumurta vardı 6.yukurtayi çıkarmakta zorlandı normalde öğlen 3e kadar yapan kus yapamadı karnından yumurta sekli görünüyordu bende aksama doğru zeytinyağı verim ağız yoluyla yumurtladı rahatladı tekrar Suan yumurtası var 7.zeytib yağ vermeli miyim diskisi normal toplu yapıyor ishal yok suya mı damlatim

4 kuluckayi araliksiz mi yapti eger oyleyse dinlendirin poposuna sürüp masaj yoluyla cikartabilirsiniz yumurtlayamazsa yardimci olun yumurtlama araliğı değisebilir illa iki gunde yada her gun yumurtlayacak diye birsey yok gozlemleyin kusunuzu ona gore hareket edin

Kuluçkayı engelleyemedim yavrular atlamadan büyüğü atlayınca hemen yumurta yapıyor bu sefer yavru 15 günlük olsun ayiricagim anneyi baba bakar bir kulucka bit yüzünden kırıp attı onun stresini yumurta yapınca rahatladı ondan bu kuluçkaya izin verdim istemiyorum 5 yavrum var 2 +3

Kuşum 4.kuluckasinda hersey iyi gidiyordu kafes değişmek zorunda kaldım yumurta kırmadı eşleşme devam ediyor erkek besliyor yalnız 5 yumurta vardı 6.yukurtayi çıkarmakta zorlandı normalde öğlen 3e kadar yapan kus yapamadı karnından yumurta sekli görünüyordu bende aksama doğru zeytinyağı verim ağız yoluyla yumurtladı rahatladı tekrar Suan yumurtası var 7.zeytib yağ vermeli miyim diskisi normal toplu yapıyor ishal yok suya mı damlatim
zeytin yağı vermekle iyi yapmışsınız nur hanım. kuşunuza tekrar direk zeytin yağı vermeyin. mama hazırlayın ve mamanın içeriğine 1-2 damla zeytin yağı ile beraber haşlanmış mısır ekleyin. popo kısmınıda zeytin yağı ile biraz oksarsanız problem çekmez. fakat kuşunuzu 2 kuluçkadan fazla dinlendirmeden üst üste kuluçka geçirmek zorunda bırakmak sağlığını risk e atar... bu kuluçkada dan sonra erkek ten ayırıp en az 1 ay dinlendirin mutlaka. Geçmiş olsun.

Yavru maması var ona mı damlatim

Haklısınız 2 günde 1 olacak degil önceki kulucka son yumurtayı 4 gun sonra yaptı ama hamile görüyorum

zeytinyağı kuşlara asla vermeyin çok zararlıdır popo kısmına sürmüşsünüz fakat 5 yumurta yapan kuş 6 da zorlanmaz illaki 2 günde bir yumurta yapacak diye bir kaide yoktur yumurta popo kısmında şekillendi diye yumurtlayacağı anlamına gelmez yumurtanın oluşumunda bir çok evre vardır şekillendi diye çıkarma işlemi yapılmaz. sizin müdahale etmeniz yersiz olmuş şundan olayı ilk yumurtayı yapamasa tamam derim fakat 5 yumurta zaten yapmıış yeterince genişleme sağlanmış siz fazla evhamlısınız sanırım ama tavsiye etmem pek tabiki siz iyi niyetle yapıyorsunuz fakat yağ asla vermeyin ağız yoluyla

Arkadasın dediği gibi ağız yoluyla direk zeytin yağı vermek zaralı olabilir. Ve 5 yumurtada zorlanmayan dişi 6. Yumurtadada zorlanmaz. 2 gün aralık olacak diye kesin birsey yok kimi yumurta 3 gün sonra kimisi 4 gün sonra olabilir bu normal birsey. Üst üste kuluçka sakıncalı dediğinize göre yaz ayındada yumurtlama olmuş bu ve kesinlikle dinlendirmeniz gerek.

Geri