Karadeniz Pet

Yumurtlamadı

kanakan

Yeni Üye
15-16 gün oldu çiftleşeli dişi yuvada yatıyor ama hala yumurtlamamış ne yapmam gerekiyor

kuşu elinize alıp bi bakar mısınız poposunda sertlik var mı yok mu yumurta varsa sertlik olması gerek ayrıca poposuna zeytinyağı sürün

dişinin resmini eklermisin bu şekilde kara düzen kesin birşey söylenemez

xYW61a.jpg

poposu şiş ama yumuşak ilk çiftleştiği gün tutmusmudur dişi damızlık erkek ilk defa ciftlesti

merak etme yumurtlar kuşta yumurta var

hocam benimde aynı durum var popo kısmında şişlik var 15 20 gündür yumurtlamadı bekliyorum

Zeytin yağı sürdüm hocam zaten ama hala aynı popo şiş ve yuvada kuluçka pozisyonunda duruo hep

Kuşunda kesinlikle yumurta var kuyruk duruşu ve resimde görülen şişlik bunun kanıtıdır fakat arkadaşların dediyi gibi yumurta sıkışması yada ters gelme olabilir bana sorarsan yakınında bulunan bir kuşcuya göster 5 dakıkada gerekeni yapıcaktır.

Kuşunda kesinlikle yumurta var kuyruk duruşu ve resimde görülen şişlik bunun kanıtıdır fakat arkadaşların dediyi gibi yumurta sıkışması yada ters gelme olabilir bana sorarsan yakınında bulunan bir kuşcuya göster 5 dakıkada gerekeni yapıcaktır.

poposu iyice şişti hala yumurtlama yok yarın nasipse götürcem kuscuya baktırcam bi...
dün itibari ile yuvaya girmemeye başladı acil yapmam gereken bişeyler varmı zeytinyagı sürdüm baska ne yapabilirim

kuşu oynarken oynarken yuvadan soğutacaksınız yumurta tıkanması olsa kıçında belli olur kızarıklık şışlık olur kıçı sarkar çok bariz belli olur siz boşuna telaşlanıp kuşu rahatsız ediyor kuşu huylandırıyorsunuz gibi geliyor

benimkide bu durumdaydı en sonunda yumurtayı eritti çıkartamıyorum madem eriteyim yumurtayı dedi

kuşu oynarken oynarken yuvadan soğutacaksınız yumurta tıkanması olsa kıçında belli olur kızarıklık şışlık olur kıçı sarkar çok bariz belli olur siz boşuna telaşlanıp kuşu rahatsız ediyor kuşu huylandırıyorsunuz gibi geliyor

öyle diyorsun da bu kuş 2 aydır aynı durumda ister istemez telaşlanıyor insan hiç ilgilenmesekde ölüp gitsemi herkes kuscu degil ki bilgili olsun

öyle diyorsun da bu kuş 2 aydır aynı durumda ister istemez telaşlanıyor insan hiç ilgilenmesekde ölüp gitsemi herkes kuscu degil ki bilgili olsun

bendi bilgi babından söyledim zaten belkide döllenme olmuyordur ama resimde yumurta vargibi duruyor

Tanidigin bir kus yetistirici varsa adamada nazın geciyosa cagir gelsin eve bi baksin kusa bence kusu goturme derimm
Saygilar