Karadeniz Pet

yumurtlamaya hazır olduğu nerden anlaşılır

• Konbuyu başlatan gülşah aslan
  • Başlangıç tarihi
G

gülşah aslan

Guest
arkadaşlar benim bi erkek kuşum vardı 9 aylık felandı 4 ay önce yanına eş aldım o da onun yaslarında dişi korkaktı baya bıraz alıştı o zamanlar pek anlaşmaıyorlardı ama suanda anlaşıyorlar öpüşüyorlar sürekli birbirlerini kaşıyorlar dişi kuş yuvalıkta duruyo erkek kapıda kapıdan öpüşüyorlar felan ama bir türlü yumurtlamıyorlar neden :(

Disi kus yuvalikla ilgileniyorsa zaten yumurtlama hazirligindadir. Bunun dışında disi kuşun kuyrugu ve kanatları iner bide ciftlesmenin gerçekleşmesi gerekir.

mavi olan dişi şuan yuvalıktalar ve sesler var dişi kus yapıyor kısık sesli

Yuvalığa girip vaktini orda geçirmesi zaten yumurta hazırlığıdır, ya yeni çiftleşmişlerdir, ya da ciftleşeceklerdir.. yumurta yakın diyebilirsin, yumurta var mı emin olmak istiyorsan, fotografını koymalısın, dişinin yakından bir fotografını cek bakalım,

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:04 -->-> Daha önceki mesaj 17:03 --

mavi olan dişi şuan yuvalıktalar ve sesler var dişi kus yapıyor kısık sesli

kısık sesli ses cıkarıyorsa, yumurtlamaya calısıyor olabilir, yuvalıga fazla yaklaşmayın..

ama erkekte yanında bişeyler oluyo sonra erkek öıkıyo tekrar griyo felan uzun süredir byleydiler zaten bu ara biraz daha arttı sanki

Eğer dediğiniz gibi ise yumurtlayacaktır, dişi yumurtlarken erkek heyecanlanıyordur, sen sakın yaklaşma, dişi dısarı cıkınca titreme gibi birsey olur dişide, o zaman anlarsın yumurtladıgını..

Dişinin titremesi geçene kadar uzak dur, huylanmasın.. titremesi geçince sessizce gidip bakarsın..

peki çiftleştikten ne kdar sonra yumurtluyolr

8-10 gün sonra

Kuşun yumurtlayacagını sizin verdiğiniz bilgi üzerine söylüyorum, yanlış alarm da olabilir, cünkü verdiğiniz fotolar bugünün fotoları değil sanırsam, dogru mu?

bugünün fotosu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:24 -->-> Daha önceki mesaj 17:20 --

bunuda şimdi çektim

Kuşunuzda yumurta var, ama birkaç günü daha var gibi görünüyor.. poposu şişmeye başlamış..

Hadi bakalım kısmet, kafesinde mürekkep balıgı kemiği var degil mi?

Erkek veya dişi arada bir kemirir onu, yumurta hazırlıgında mürekkep balıgı kemiği tüketimi de artıyor, kalsiyum ihtiyacına bağlı olarak.

evet kemiriyorlar araştırıp almıştım zaten onu yumurtalar boş çıkmasın dıye :))

Geri