Karadeniz Pet

Yumurtlayacak mı yumurtlamayacak mı.

• Konbuyu başlatan Aziz SARI
  • Başlangıç tarihi
A

Aziz SARI

Guest
Merhaba arkadaşlar . Altta videolarının linkini paylaştığım kuşlarımı 1.5 ay önce aldım. Aldığım kişi bir haftaya kalmaz yumurtlar bunlar dedi . 1.5 ay oldu hala yumurtlamadı. Aldığım da dişinin karın tarafı popo tarafına doğru çok fazla şişmişti. ama bu hali 1 - 1.5 hafta gitti. Acaba yumurtlama istekleri mi gitti. Ya da çift olamadılar mı daha acaba..

Bu konuda ki bilgili arkadaşların düşüncelerine çok ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son olarak kafes düzeni nasıl bir de ona bakabilirseniz sevinirim . Kafes biraz ufak geldi de bana. ebatı 40*40*40 olandan kafes.

Muhabbet Kuşlarım . - YouTube

Muhabbet Kuşlarım_2 . - YouTube

Şimdiden teşekkür ederim..
Kolay gelsin herkese...

ilk videoyu izledimde dişi çok ürkek duruyor korkudanda olabilir.

Erkek kızışmış 1 yaşında gibi geldi bana ama dişi daha yavru gözlerinde daha iris belli olmamış

2. vıdeodada sanırım azınla kuş sesı cıkartıp kuşları dıdıklıyorsun bence bıraz sakin bıyerde yanlız başlarına bırak kuşları

2. vıdeodada sanırım azınla kuş sesı cıkartıp kuşları dıdıklıyorsun bence bıraz sakin bıyerde yanlız başlarına bırak kuşları

Aslında hep sakin yerdeler ben sadece akşamları yanlarındayım bir de sabahları . :) Bir de ben kuş sesi çıkarttığım da direk yuvaya kaçıyorlar . Bunu da sadece sabahları yapıyorlar. Sebebini anlamadım ama inşallah korkmamışlardır.

fazla rahatsız etmer yumurtaya hazırlanıyolar
Yumurtlamaya hazırlandıklarını nasıl anladınız . :) Ben yumurtlamaları için gereken her şeyi aldım. Gaga taşından tutun , kalamar kemiğine kadar vb. Bir de bana yapmam gerekeni ve kesinlikle yapmamam gerekenleri söylerseniz sevinirim.. :)

Sabır sabır ya ben ne yapayım. :D

1.5 aydır sabrediyorum yetmez mi.. :D
Şaka bir yana kuşu görenler yavrularını istiyor . Allah nazarlardan korusunda , her gören çok güzel renkleri var diyor. Özellikle dişi için..

İnşallah yavrularını alırız kışa girmeden.. :rolleyes:

Şaka bir yana kuşu görenler yavrularını istiyor . Allah nazarlardan korusunda , her gören çok güzel renkleri var diyor. Özellikle dişi için..

sen ona da sabır mı diyosun ben 2 sene bekledim ama artık üretime geçtiler

1.5 aysa iyi bile 2 sene sonra yumurta alcam :) çifleştiler dişi yuvada yyatıyo erkek yem taşıyo hala yumurta yok :) darısı başına

Sen 1.5 aydır bekliyorsun ben 7 aydır. :D İnşallah alırız. Kış gelmeden olsalar da biraz büyüseler en azından. :p

Sevtap hocam bende sandım kaç yıl beklemiş o kadar diyor yumurta yumurta hocam 1 yıldan fazladır sabrediyorum sabır sabır .

:D hocam sizinkiler çiftleşmisse neden yumurta yapmıyorlar bnmde bi çiftim vardı allah sizi inandırsın hergün akşam üstü hemen hemen aynı saatlerde çiftleşiyorlardı ama dişi bi yumurtlamadı gitti sonrada öldü garipan :(

Geri