Karadeniz Pet

Yumurtlayacak mı yumurtlamayacak mı.

• Konbuyu başlatan Aziz SARI
  • Başlangıç tarihi
:D hocam sizinkiler çiftleşmisse neden yumurta yapmıyorlar bnmde bi çiftim vardı allah sizi inandırsın hergün akşam üstü hemen hemen aynı saatlerde çiftleşiyorlardı ama dişi bi yumurtlamadı gitti sonrada öldü garipan :(

Valla benimkiler çiftleşiyor gibi ama bilmiyorum. Benimde dişim ölmez inşallah:S

kardeş sen onlara karışma yapacağın en iyi şey bu ;) ;)

mehmet düzgün yazsan daha iyi olucak adamların kafası karışmasın

kardeş sen onlara karışma yapacağın en iyi şey bu ;) ;)

Kısa ve net cevap vermişsin de merak işte. onlar yumurtlayana kadar ben 100 kere yumurtlarım heral de.. :D

Peki şuan kafes normal masa üzerinde duruyor. Benim göbek hizam dalar yani. Daha yüksek bir yere mi çıkartayım yoksa kalsın mı böyle .

Bir de özel bir soru soracağım ; Ben kafes banyo aldım ama banyo yu 1.5 aydır kullanmıyorlar . ve biraz kirli ve terli gibi duruyorlar. Banyodan korktukları için yaklaşmıyorlar galiba . Ben banyolarını nasıl yaptırayım ? . Elime de almıyorum rahatsız olmasınlar ve korkmasınlar diye.

Kısa ve net cevap vermişsin de merak işte. onlar yumurtlayana kadar ben 100 kere yumurtlarım heral de.. :D

Peki şuan kafes normal masa üzerinde duruyor. Benim göbek hizam dalar yani. Daha yüksek bir yere mi çıkartayım yoksa kalsın mı böyle .

Bir de özel bir soru soracağım ; Ben kafes banyo aldım ama banyo yu 1.5 aydır kullanmıyorlar . ve biraz kirli ve terli gibi duruyorlar. Banyodan korktukları için yaklaşmıyorlar galiba . Ben banyolarını nasıl yaptırayım ? . Elime de almıyorum rahatsız olmasınlar ve korkmasınlar diye.

Şu camsiller oluyor ya onlara su doldurup üzerlerine sıkabilirsin.

Valla yükseklik konusunda bnm kuşlarda masanın üstünde

banyo ise benimkilerde öyleydi yazın sıcağında kafese su bırakmıştım kafalarını sokup yıkanıyordu .

dostum benim kuşlardada tık yok ii alaşıyorlar o kadar yavrularına o kadar meraklı olupta acele etmek istemiyorum hani merakta etmiyor değilim ama yavru aldığımda isteyen çevrem de çok (annem,kayınım,kardeşim ) yani yavruda yapsalar bana kalmayacak sanırım o yüzden kendi hallerine bıraktım kalabalık ta olsalar herhalde benle beraber dışarı atılacaklar :) biz şimdilik böyle iyiyiz

Valla yükseklik konusunda bnm kuşlarda masanın üstünde

banyo ise benimkilerde öyleydi yazın sıcağında kafese su bırakmıştım kafalarını sokup yıkanıyordu .

İşte benimkiler yanına bile yaklaşmıyor . Korkuyorlar bir köşeye sıvışıyorlar. bende korkmasınlar diye 1 saat tutuyorum sonra çıkartıyorum.

Fısfısla su sıkarsam bir anda ürkmesinler. Sonra korkarlar yanıma yaklaşmazlar .

Meyve , sebze filan vermemi önerir misiniz .

Valla kardeşim ben her kahvaltıda kuşlara domates salatalık veryrm banyo konusundaysa su fışkırtsen korkma bişi olmaz alışırlar

Merak ettimde şimdi benim kuşlar yumurtlama aşamasında mı yoksa dişinin büyümesini mi bekliyeceğim . son olarak dişi kızışmış mı . Bir arkadaş daha kızışmamış diyordu da. Tam anlaşılamıyorsa bir kaç foto yükleyebilirim..

Ortalama 2 3 ay beklemen lazım kardeşim ha diyince olmaz ayrıca dişi biraz daha gelişmesi lazım gözlerindeki iris daha çıkmamış biraz daha zamanı var yani iyi beslersen onlarda okadar sağlıklı yavru verirler sana ama korkutmamaya dikkat et

Ortalama 2 3 ay beklemen lazım kardeşim ha diyince olmaz ayrıca dişi biraz daha gelişmesi lazım gözlerindeki iris daha çıkmamış biraz daha zamanı var yani iyi beslersen onlarda okadar sağlıklı yavru verirler sana ama korkutmamaya dikkat et

Korkutma derken neyi kasteddiniz anlamadım da tam olarak. :)

Bence kafesi kapıdan uzak bıyere koy ,Kuşların kapının yanında sureklı kapı açılp kapandıkca kuşlar ürker zaten dişi baya bi ürkek duruyor ,Korkuyor kısacası kuşlar kapıdan uzak evın dıger köşe kısmına bıyere koy fazlada rahatsız etme

Geri