Karadeniz Pet

Yumurtlucak mı?

BebeQ61

Meraklı Üye
Arkadaslar kusum bugün salıncağına cıktığı an acayip derecede bağırıyor sanki bir yerini koparmıslar gibi ama inciltiği yada baska birsey yok sapasağlam sinirlilik mi bu? Birde sehpanın kenarı deri birsey olsun ne bulsa kemirmeye basladı aksi halde minik minik ısırmaya basladı acaba biri ciftlesmesede bos yumurta yaptıklarını biliyorum acaba o dönemdemi? :(

Kusun disimi eğer disiyse benim dişide her tarafi kemiriyodu kızısmıs olabilir kafesten kalamar kemiğini ve gaga tasini eksik etme resim olursa daha net bilgi verebiliriz

Kusun disimi eğer disiyse benim dişide her tarafi kemiriyodu kızısmıs olabilir kafesten kalamar kemiğini ve gaga tasini eksik etme resim olursa daha net bilgi verebiliriz

Ancak böyle cekebildim disi kusum kemirmesi yeni basladı ısırmalarıda yeni basladı gaga tası da var kafesinde ayrıca

Yumurtada var gibi kafesinde yuvalik varmi

:) Dişilerin sinirli dönemleri olur benimkide yapmıştı aynısını eğer üretim yapmak istersen yanina yakisikli capkin bi erkek al derim ben :)

:) Dişilerin sinirli dönemleri olur benimkide yapmıştı aynısını eğer üretim yapmak istersen yanina yakisikli capkin bi erkek al derim ben :)

yumurtlaması yakın ondanmı ısırıyor acaba acı cekiyor diyede bağırıyormu acaba anlamadım ki:eek: suan olmaz sehir dısına cıkıcam :(

Dediğim gibi zamanla duzelecektir
Şehir dışına cıkıcam dediniz nereye yolculuk

5 aylık olduklarında ergenlige ulaşır 7,8 aya kalmaz birçogu,yumurtluyacak kuş bagırmaz.
Kanatlarda düşüklük popoda kuyruk üstünde şişkinliklerle belli eder yumurta oldugunu.
Sadece salıncaga çıktıgındamı bagırıyor ayna var ise ondan yapıyor olabilirde.

Kuşunuz daha yumurtlama dönemine gelmemiş büyük ihtimal sadece kızışmaya başlamış kızışma zamanlarında da çok ağresif ve sinirli olurlar yani yumurtlama hazırlıkları diyebiliriz hemen yumurtlamaz şuanda pat diye.Zaten biraz küçük gibi eğer yuvalığınız yok ise yuvalık takın , dişinizin eşi yoksa erkek almanızı tavsiye ederim.

yumurta yok kuşunuzda kuş sadece çenesini ve gagasını kasımak ve uzamasını engellemek için yapıodur bence

Geri