petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtta Sorunu ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burak Bilici tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Burak Bilici

Merhaba Arkadaşlar,
    Kuşlarım Yumurtladılar Nihayetinde Birtanede Çocuğumuz Oldu Fakat İlk Çoçuk Oldugunda Bugüne Kadar 4 Oldu Nerdeyse Halen Diğerleri Çıkmadı SOrun nedir Acaba Yardımcı OLabilirmsiniz?

2. Süleyman Mert DEMİRSOY

İlk yavru çıkalı 4 gun mü oldu diğerli çıkmadıysa bekleyin bir kaç gün daha eğer hala çıkmassa el feneri ile bakım.Cılk olabilir.

3. Burak Bilici

Süleyman Bey 5 gun olucak bugünle birtane çıktı diğer dördü duruyor acaba onları çıkarmıyacakmı anlayamadım yoksa benmi kırıcam nasıl olacak bilimedim valla

4. Mehmet ŞEKER

döllenmemiş olabilir diğer yumurtalar.

5. Burak Bilici

Mehmet Bey Bu Durumda Ne Yapmam Gerekir ?

6. Süleyman Mert DEMİRSOY

Şuan 2 yavrumu çıktı bugunle birlikte anlamadım. :eek:

7. Mehmet ŞEKER

siz yumurtaları kırmayın. eğer yumurtalar döllü değilse dişi yumurtayı kırıp yer.

8. Burak Bilici

valla kafam karışık veteriner neyinde yok burda birtek umudum bu form kaldı ?

9. Burak Bilici

vayy hayin nasıl yer yaa ... 4 tane yumurtta boşamı çıkacak şimdi?

10. Süleyman Mert DEMİRSOY

Zaten bu duruma veteriner de kimse bişi yapamaz.Yumurtalar döllü değilse boş çıkar.

11. Süleyman Mert DEMİRSOY

Toplam kaç yavru kaç yumurta var ?

12. Mehmet ŞEKER

4 tanenin boş çıkacağını bilemeyiz. eğer dolu çıkacaksa, dişinin yumurtayı yaptığı günün en fazla 22 gün sonrasında çıkar. eğer 25-30 gün oldu ve hala çıkmadılarsa dölsüzdür. dişi kuş vitamin almak için ve yavruları beslemek için yumurtayı kırar ve kabuklarını yer.

13. Süleyman Mert DEMİRSOY

Kaç yavru kaç yumurta var şuan ?

14. Burak Bilici

Şuanda bir yavru dört yumurta var Süleyman Bey.

15. Süleyman Mert DEMİRSOY

Anladım.Siz yinede bekleyin belki son yumurta döllüdür.En son çare olarak el feneri ile bakın.

16. Burak Bilici

Teşekkürederim Süleyman Bey.

17. Süleyman Mert DEMİRSOY

Önemli değil Burak Bey.İnşallah çıkar yumurtalar.

Sayfayı Paylaş