Karadeniz Pet

Yuva değişikliği sorunu

byzas

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba. Ben ocak ın ilk haftası bir arkadaşımdan yumurtlamak üzere olan bir takım muhabbet kuşu aldım. Dişinin arka kısmı şişti. Neredeyse yumurtlayacak gibiydi. Ama yumurtlamadı ve 1 aydırda yumurtlamıyor. Erkek ile araları gayet iyi. Erkek dişi besliyor ve oynaşıyorlar ama hala yuvalığa girmediler. Bu durum ne kadar daha sürer? Yada artık yumurta yapmazlar mı? Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim üstadlar. Yoksa kuşları geri götürücem :((

Kardes bendede ayni iki cift aldim birinin hadda bir yumurtasi vardi yumurtani koydum yuvaliga girmedi 16 gundu yumurtayi atdim ben bilirdim yer deyiskenliyi boyle oluyor yenede denedim dedimki icinde kalan yumurtalari yumurtlamalidir ama yumurtlamadi bizim ureticiler dedilerki yumurtayi icinde eritir o biri ciftim seninki kimidi ama o yuvaliga giriyo 15 kal maz yumurtlar seninkilerde yumurtlar insallah hayirli olsun biz tereflerde derlerki dirnaki berk olsun

Olabilirde ama arkası şişti ve dişi yuvada idi. Eve geldiğinde uçamayan kuş şimdi cayır cayır uçuyor valla. Aslında sormak istediğim yuva değişikliğinde bu durum ne kadar sürer acaba?

Olabilirde ama arkası şişti ve dişi yuvada idi. Eve geldiğinde uçamayan kuş şimdi cayır cayır uçuyor valla. Aslında sormak istediğim yuva değişikliğinde bu durum ne kadar sürer acaba?
Evdeki ortamına alışana kadar. Bu biraz da sana bağlı. Sessiz yerde dursunlar, fazla rahatsız etme. Yemini, suyunu, mamasını, nijerini, vitaminini ver. Gerisi olur inşallah. Süre dersen 5 günde olur 50 günde. Dedim ya şartlara da bağlı.

zamanla olur

bende birde cennet papağanı cifti var. onlarda aynı zamanda geldiler ve yumurtaları vardı. geldikten sonra yatmadılar ama şuan 5. yumurtalarını yaptılar. onların çabuk alışıp muhabbetlerin alışmaması beni endişeye düşürdü. ondan sizlerden fikir ve bilgi almak istedim.

Geri