petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuva değişikliği sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve byzas tarafından 6 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. byzas

byzas New Member

Beğenileri:
    1
    arkadaşlar merhaba. Ben ocak ın ilk haftası bir arkadaşımdan yumurtlamak üzere olan bir takım muhabbet kuşu aldım. Dişinin arka kısmı şişti. Neredeyse yumurtlayacak gibiydi. Ama yumurtlamadı ve 1 aydırda yumurtlamıyor. Erkek ile araları gayet iyi. Erkek dişi besliyor ve oynaşıyorlar ama hala yuvalığa girmediler. Bu durum ne kadar daha sürer? Yada artık yumurta yapmazlar mı? Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim üstadlar. Yoksa kuşları geri götürücem :((

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Kuşlar eşse, ortama alıştıklarında illa yumurtlarlar. Ancak Yumurta olsaydı şimdiye çoktaan yumurtlardı. Yanlış tespit yaptınız sanırım.

3. Qulamhuseyn Qurbanov

Beğenileri:
    0
    Kardes bendede ayni iki cift aldim birinin hadda bir yumurtasi vardi yumurtani koydum yuvaliga girmedi 16 gundu yumurtayi atdim ben bilirdim yer deyiskenliyi boyle oluyor yenede denedim dedimki icinde kalan yumurtalari yumurtlamalidir ama yumurtlamadi bizim ureticiler dedilerki yumurtayi icinde eritir o biri ciftim seninki kimidi ama o yuvaliga giriyo 15 kal maz yumurtlar seninkilerde yumurtlar insallah hayirli olsun biz tereflerde derlerki dirnaki berk olsun

4. byzas

byzas New Member

Beğenileri:
    1
    Olabilirde ama arkası şişti ve dişi yuvada idi. Eve geldiğinde uçamayan kuş şimdi cayır cayır uçuyor valla. Aslında sormak istediğim yuva değişikliğinde bu durum ne kadar sürer acaba?

5. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Evdeki ortamına alışana kadar. Bu biraz da sana bağlı. Sessiz yerde dursunlar, fazla rahatsız etme. Yemini, suyunu, mamasını, nijerini, vitaminini ver. Gerisi olur inşallah. Süre dersen 5 günde olur 50 günde. Dedim ya şartlara da bağlı.

6. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    zamanla olur

7. byzas

byzas New Member

Beğenileri:
    1
    bende birde cennet papağanı cifti var. onlarda aynı zamanda geldiler ve yumurtaları vardı. geldikten sonra yatmadılar ama şuan 5. yumurtalarını yaptılar. onların çabuk alışıp muhabbetlerin alışmaması beni endişeye düşürdü. ondan sizlerden fikir ve bilgi almak istedim.

8. KERİM.MUTLU.

KERİM.MUTLU. New Member

Beğenileri:
    0
    dişi muhabbet kuşunda yumurta sıkışması olabilir.

Sayfayı Paylaş