petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuva Hazırlama Yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Sercan GÜLÜM tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Sercan GÜLÜM

SelamunAleykum Arkadaşlar 9 aydır benimle birlikte olan eş muhabbet kuşlarım bugün yuva aldım ve da demin yerleştirdim sağlam temiz talaş bulamadığım için petshoptan kum alıp koydum kuşların yuvayı farkedip ona ısınmaları ne kadar sürer bu süreçte neleri gözlemlemeliyim bu işin püf noktaları neler kafes içinde olup olmaması gerekenler gibi he birde şunu sormak istiyorum yuvanın giriş kısmında tünek gibi bir tahta var onu iç ve dış taraftan ortalamak mı gerekir yoksa çoğu dış tarafta mı kalacak şekilde yerleştirilmeli ?

2. Sercan GÜLÜM

Güncel konu cevap lütfen

3. H. Mehmet YILDIZ

tünek dış tarafta kalmalı..

4. Sercan GÜLÜM

içeride kalmamalı yani şuan daha yaklaşmadı ıkısıde yuvanın yanına yaklaşık 3 saat oldu kafeste büyük biraz kafesin içindeki tünekleri azaltmalımıyım ? yada yaklaşmalarını kolaylaştıracak yardımda bulunduracak bir şey ?

5. Arslan BEY

Doğada yaşayan kuşlar, güçlü gagalarıyla ağaç dallarını ufalayıp, elde ettikleri talaşı, yuvalığın dibine taşırlar. Kafeste yaşayan kuşlara yardımcı olmak için, yuvanın tabanını üç santim yüksekliğinde, talaşla kaplayın. Yuvaya koyduğunuz talaşın, kimyasal maddelerle işlenmiş ağaçlardan elde edilmediğine emin olun. Ayrıca yuva yapmasına yardımcı olamak için kendir liflerini kafese koyarsak, dişi yuva yapmak için bu malzemeyi kullanacaktır.Yuva geniş bir kafese yerleştirilmeli. Kafes küçükse, yer kaplamaması için kapıyı açıp, dışarıdan yerleştirin. Muhabbet kuşları önce , yuvayı merakla izler. Dişi kuş gün geçtikce, yuvayla daha çok ilgilenir. Yuvanın içine gözatmaya başlar. Bir süre sonra içine girip, sağı solu gagalayıp, kontrol eder. Giderek, yuvada daha çok kalır. Erkek kuş da yuvaya gözatar ama içeri girmez.(Alıntı)

6. H. Mehmet YILDIZ

gerek yok zamanla alışırlar.

7. Sercan GÜLÜM

Sağ olun teşekkürler o zaman biraz sabırlı olmak gerekiyor

8. ArTemiS

ArTemiS Guest

İşin püf noktası sabır..

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuslarinda yuva hazirlama