Karadeniz Pet

Yuva hazırlığı yapan dişi hk(ustalara soru)

Onur Antalya

Meraklı Üye
Yuvaya girip çıkan,kızışmış,daha önce 1 kuluçka geçirmiş ama çiftleşme olmadığı için yumurtalrı boş çıkan..şu sıralar yine yuvada vakit geçiren poposu şişen fakat henüz yine çiftleşme olmayn dişiyi bir iki günlüğüne ayrı kafese alıp tekrar erkeğn olduğu kafese atmek
913c96ac904bcb27f3f299bb7bc7ca93.jpg
297fdad6ce0ae0952a7c4435a402859f.jpg
doğru sonuç getirir mi?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:05 -->-> Daha önceki mesaj 13:54 --

++++

Siz gormuyo olabilirsiniz genelde gun dogumunda ciftlesirler kendi kuslarimdan biliyorum

Bence de ayırmayın.

Yuvaya girip çıkan,kızışmış,daha önce 1 kuluçka geçirmiş ama çiftleşme olmadığı için yumurtalrı boş çıkan..şu sıralar yine yuvada vakit geçiren poposu şişen fakat henüz yine çiftleşme olmayn dişiyi bir iki günlüğüne ayrı kafese alıp tekrar erkeğn olduğu kafese atmek
913c96ac904bcb27f3f299bb7bc7ca93.jpg
297fdad6ce0ae0952a7c4435a402859f.jpg
doğru sonuç getirir mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:05 -->-> Daha önceki mesaj 13:54 --

++++

Bence bu sekildeyken ayirma. Senin gormedigin saatlerde ciftlesme olmus olabilir.

Bence ayirmayin ciftlesme yok mu

Çiftleşme yol maalesef

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:26 -->-> Daha önceki mesaj 19:24 --

Siz gormuyo olabilirsiniz genelde gun dogumunda ciftlesirler kendi kuslarimdan biliyorum

Ben gece yatarken kuşların üstüne örtü örtüyorum üşümesinler diye ve rahatsız olmasınlar diye bu yüzden gün doğumu onlar için bizim sabah örtülerini açtığım saatler oluyor sabahta hiç çiftleştiklerini görmedim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:27 -->-> Daha önceki mesaj 19:26 --

Bence de ayırmayın.

Siz neden ayırmamam gerektiğini düşünüyorsnz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:27 -->-> Daha önceki mesaj 19:27 --

Bence bu sekildeyken ayirma. Senin gormedigin saatlerde ciftlesme olmus olabilir.

Küçk bir ihtimalde olsa görmediğim saatlerde çiftleşmiş olabilirler doğru

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:28 -->-> Daha önceki mesaj 19:27 --

Benim gozlemledigim kadariyla ceresi bu kadar koyu olan disilerddn pek yavru alinmio

İlk defa duyduğum bir durum bu,başka rastlayan var mı acaba bu duruma?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:59 -->-> Daha önceki mesaj 19:28 --

+++

Kuşlarla ilgilenmek kuşları rahatsız eder üstadım. Sadece temizlik vs. İçin rahatsız edin. 2 metreden yakın bile yaklaşmayın. Bakmayın ilgilenmeyîn. Zaten kuluçkadan sonra çok ilgilenceksiniz :)

ayırmayın belki çiftleşmişlerdir ilk kuluçka olduğundan boş çıkmıştır

Ayırmayın çünkü genelde yumurta alınmayan kuşlar ayrılır siz almışsınız inşaallah bu sefer dolu çıkar

Tamam çoğunluk ayırma diyor ayırmamak en iyisi sanrm

Bendede vardi bu sorun sadece bekle yemini suyunu ver cekil ilk kuluckayi benimkide yapmadi 5 yumurtayida yedi ardindan 5 adet daha yapti ve kuluckaya yatti 18 gun sonra ilk yavrum cikti suan 4 yavrum var en buyugu 14 gunluk felan yemini suyunu ver ustune ortuyu ort cekil (kafesin onu kapanmasin nefessizlikten olurler :D )

Öyle yapacağız artk napalm

Geri