petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuva hazırlığımı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve A.Bozoğlu tarafından 5 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. A.Bozoğlu

A.Bozoğlu Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar dişi kuşum yuvalığın yakınına bile uğramazken yaklaşık 1_Haftadır zaman zaman yuvalığa giriyor köşeleri kemiriyor ve içerisindeki talaşı dışarı atıyor. forumdan baktım genelde bu davranışlar için yuva hazırlığı denilmiş. ben kuşlarım henüz 4-5 aylık diye biliyorum henüz erken değilmi? resme bakarak kuşların hazır olup olmadıklarını söylemek mümkünmü?

#1 A.Bozoğlu, 5 Mayıs 2015
    Son düzenleme: 5 Mayıs 2015
  2. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    kuşlarınız 4 5 aylıksa o yuvalıgı çıkarmanız gerekir kuşları erken çiftleştirmek ömürlerinin kusalmasına ve yavru ların ölmesine sebep olabilir en az 7 8 aylık olmadan çiftleştirmeyiz 7 8 aylık olduklarında takarsınız yuvalıgı

3. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    ikisinide yakindan fotosunu atabilirmsn

4. A.Bozoğlu

A.Bozoğlu Member

Beğenileri:
    0
    Erkek kuşum şuan tüy dökümünde, resimde dişinin kemirdiği yerlerde görülüyor. ben aldığımda 3 aylık diye tahmin ediyordum başlarda pek anlaşamasalarda sonradan alıştılar birbirlerine kavga gürültü kesildi. birbirlerini kaşıma, öpüşme ve zaman zaman yem kusma var özellikle marul verdiğimde erkek dişi ile paylaşıyor.

#4 A.Bozoğlu, 5 Mayıs 2015
    Son düzenleme: 5 Mayıs 2015
  5. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    cokta kuck degiller baslamislar hazirliga hayirli olsun

6. A.Bozoğlu

A.Bozoğlu Member

Beğenileri:
    0
    Yuvalık kalsınmı? yoksa erkek tüyden çıkana kadar yuvalığı çıkarayımmı?

7. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    kardeşim eger dedigin gibi 3 4 aylıksa kuş çıkar yuvalıgı derim ama sana kalmış birşey istersen çıkarma ben 10 aylıktan önce kuş çiftleştirmiyorum.

8. A.Bozoğlu

A.Bozoğlu Member

Beğenileri:
    0
    Ben aldığımda 3 aylık diye tahmin ediyordum yaklaşık olarak 2 aydır bendeler tahminen 5 aylık diye düşünüyorum. yuvalığı çıkarmam gerekiyor ise çıkarırım, çnemli olan yavru almak değil sağlıklı yavrular almak. dişi bundan etkilenirmi peki?

9. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    etkilenmez bence çıkar çünkü 5 ayda az dişi kendisi yavru saten bıde dıger yavruları beslıyemez sımdı kendı yemesı lazım kuşların gelişimi 1.5 yaşına kadar sürüyor 1.5 yasına kadar büyüyebiliyorlar ama sen 5 aylık kuşu yyumurtlatırsan o yavruları beslemekten kendı aç kalacak hatta çogunu doyuramıyacak ve açlıktan ölecek yavrular dişide onları doyurma çabasına kendisi hasta olacak allah korusun o yüzden ben 10 aylık olmadan çiftleştirmiyorum.

10. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    bence cikar derim cunku erken yasta ciftlesen kuslarda hem sikinti hemde erken yasta olumler goruluyr genede sen bilirsn

11. A.Bozoğlu

A.Bozoğlu Member

Beğenileri:
    0
    Tamamdır çıkardım yuvalığı. acelem yok nasıl olsa sağlıklı olsunlarda.

Sayfayı Paylaş