Karadeniz Pet

Yuva hazırlığımı?

A.Bozoğlu

Yeni Üye
Arkadaşlar dişi kuşum yuvalığın yakınına bile uğramazken yaklaşık 1_Haftadır zaman zaman yuvalığa giriyor köşeleri kemiriyor ve içerisindeki talaşı dışarı atıyor. forumdan baktım genelde bu davranışlar için yuva hazırlığı denilmiş. ben kuşlarım henüz 4-5 aylık diye biliyorum henüz erken değilmi? resme bakarak kuşların hazır olup olmadıklarını söylemek mümkünmü?

Son düzenleme:
kuşlarınız 4 5 aylıksa o yuvalıgı çıkarmanız gerekir kuşları erken çiftleştirmek ömürlerinin kusalmasına ve yavru ların ölmesine sebep olabilir en az 7 8 aylık olmadan çiftleştirmeyiz 7 8 aylık olduklarında takarsınız yuvalıgı

Erkek kuşum şuan tüy dökümünde, resimde dişinin kemirdiği yerlerde görülüyor. ben aldığımda 3 aylık diye tahmin ediyordum başlarda pek anlaşamasalarda sonradan alıştılar birbirlerine kavga gürültü kesildi. birbirlerini kaşıma, öpüşme ve zaman zaman yem kusma var özellikle marul verdiğimde erkek dişi ile paylaşıyor.

Son düzenleme:
cokta kuck degiller baslamislar hazirliga hayirli olsun

Yuvalık kalsınmı? yoksa erkek tüyden çıkana kadar yuvalığı çıkarayımmı?

kardeşim eger dedigin gibi 3 4 aylıksa kuş çıkar yuvalıgı derim ama sana kalmış birşey istersen çıkarma ben 10 aylıktan önce kuş çiftleştirmiyorum.

Ben aldığımda 3 aylık diye tahmin ediyordum yaklaşık olarak 2 aydır bendeler tahminen 5 aylık diye düşünüyorum. yuvalığı çıkarmam gerekiyor ise çıkarırım, çnemli olan yavru almak değil sağlıklı yavrular almak. dişi bundan etkilenirmi peki?

etkilenmez bence çıkar çünkü 5 ayda az dişi kendisi yavru saten bıde dıger yavruları beslıyemez sımdı kendı yemesı lazım kuşların gelişimi 1.5 yaşına kadar sürüyor 1.5 yasına kadar büyüyebiliyorlar ama sen 5 aylık kuşu yyumurtlatırsan o yavruları beslemekten kendı aç kalacak hatta çogunu doyuramıyacak ve açlıktan ölecek yavrular dişide onları doyurma çabasına kendisi hasta olacak allah korusun o yüzden ben 10 aylık olmadan çiftleştirmiyorum.

Tamamdır çıkardım yuvalığı. acelem yok nasıl olsa sağlıklı olsunlarda.

Geri