Karadeniz Pet

Yuva hazırlığinda yapılması gereken ve sonrası nedir

Agile_52

Yeni Üye
Merhaba bende bir cift kuş var dişi olan bugün itibariyle yuvadan çıkmamaya başladı sadece yem yemek için çıkıyor internetten araştırdım yuva hazırlığı yapıyormuş ilk defa çift besledigim için suan yapılması gerekenler konusunda ve yumurtlama aşamasına nezaman geçer bunun hakkında da yardımcı olursanız sevinirim.

artık kafes değişikliği yapmyın mümkünse kuşların bulunduğu ortama fazla girmeyin , kuşları sevmek vs. gibi etkileşimlerden kaçının , yem su ve mamalarını her gün değiştirin ondan sonra ilgilenmeyin kafesle başla . ayrıca biraz talaş vs. atabilirsiniz kafese az bir şey de yuvalığada talaş koyabilirsiniz. stres olacağı ani ses değişimlerinden elniizden geldiğince dikkat edin :)

konuya tam hakim olan usta kişiler daha net bilgiler verir , iyi hobiler.

Son düzenleme:
artık kafes değişikliği yapmyın mümkünse kuşların bulunduğu ortama fazla girmeyin , kuşları sevmek vs. gibi etkileşimlerden kaçının , yem su ve mamalarını her gün değiştirin ondan sonra ilgilenmeyin kafesle başla . ayrıca biraz talaş vs. atabilirsiniz kafese az bir şey de yuvalığada talaş koyabilirsiniz. stres olacağı ani ses değişimlerinden elniizden geldiğince dikkat edin :)

konuya tam hakim olan usta kişiler daha net bilgiler verir , iyi hobiler.
teşekkürler yardımlarınız için :) günde 1 defa yem su mama değişimi yapmak için girsek yeterli dimi? birde ne kadar sürer bu tahmini nekadr süre içersinde yumurtlar. birde bugün için biraz fazla girdim yanlarına kafeside temizledim dişiyi sterse sokmaz umarım bu.

teşekkürler yardımlarınız için :) günde 1 defa yem su mama değişimi yapmak için girsek yeterli dimi? birde ne kadar sürer bu tahmini nekadr süre içersinde yumurtlar. birde bugün için biraz fazla girdim yanlarına kafeside temizledim dişiyi sterse sokmaz umarım bu.

kuşlarınız eev uşları ve size alışmışlardır güven duydukları için zaten yuvalığa giriyor dişi güvenli hissetmese asla yuva hazırlığğı yapmaz , kafes temizliği evet önemli ama bu dönemlerde fazla rahatsız etmemek daha iyi olacaktır altlık tava şeklindeyse çıkarıp 1 cm lik mısır granülü dökerseniz kafes ve kuş sağlığı için yeterli olacaktır. günde 1 defa mama yem su değişimi yapmanız yeterli olacaktır.
ilk kuluçkası dişi için zor geecek o yüzdne stres olacağı şeylere dikkat edin

bu yazıyı okursanız sanırım tüm sorularınıza cevap bulacaksınızdır.:
Muhabbet Kuşu Üretimi | Evcilclub

Geri