petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuva için yardım...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emre TURAN tarafından 23 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Emre TURAN

Merhaba.
    Konu tekrarı gibi olacak biliyorum ama siteyi araştırdım, aynı durumu bulamadım.
    Dişi yumurtladı yumurtlayacak eli kulağında. Fakat ben huylanmasın diye yuvasına hiç müdahale etmedim, hiçbir şey koymadım (talaş vs.) Bugün yarın yumurtlar, yuvadan hiç çıkmıyor artık. Korkum yumurtaların birbirine çarpıp kırılması. Şu anda yuvaya bir miktar talaş koysam dişi huzursuz olabilir diye de endişeleniyorum. Sizce ne yapmalıyım? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

2. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Talas koymaniza gerek yok. Ama illa ki icinize dert olduysa talas koyun bir sikinti olmaz :)

3. Emre TURAN

Tamam. Çok teşekkür ederim.

4. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    talaşı ince serin bazen dişi fazla bulup atıyor dışarı talaş az da olsa nem yapıyor arasına az miktarda kuş kumu atabilirsiniz :)

5. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    koysanda olur koymasanda.dişi kendi yapmamışmı bişeyler

6. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    bu saatten sonra bir şey eklemeyin, eğer yuva tabanında oval çukur varsa talaşa falan gerek yok, benim yuvalarda oval folluk var ve yavrular çıkana kadar hiç bir şey eklemiyorum, oval çukur yoksa bir daha ki kuluçka için yuva tabanına olacak şekilde 2 cm kalındaki çam tahtayı kalın zımpara ile oval şeklinde oyabilirsiniz, zor oluyor ama buna değiyor, oval çukur kuşların yumurtayı bir arada toplamasına yardımcı olduğu için yumurtadan yavru çıkma ihtimalini artırıyor...

7. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    illa talaşa gerek yok..ama içiniz rahat değilse koyun..

8. Emre TURAN

Koydum az önce fakat dişi talaştan huylandı, ben de geri çıkardım.

9. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Artık yuva ile uğraşmayın aksi taktirde dişi kafes tabanına yumurtlar...

10. Emre TURAN

Talaşı koyup çıkardıktan sonra dişi daha seyrek girmeye başladı yuvaya. Fazla kurcalamamak lazımmış demek ki.

11. Ali Eren HAYRAN

yuva kılı alaydın kafesin ddibine koysaydın kendi düzenlerdi kardeş

Sayfayı Paylaş