petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yuva temizliği ??

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve eda1624 tarafından 24 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar yumurtadan çıkan kuşlar 15 günlük oldular ve buradaki bilgiler doğrultusunda yuva temizliğini yaptım, yuvaya temiz talaş koydum yavruları içine yerleştirdim fakat anneleri 1 kere girdi yuvaya ve çıktı girmek istemedi..hatta yuvaya ben soktum anneyi ve yuva ağzına elimi tuttum çıkmasın diye hiç ötmediği kadar çok öttü..bekledim 1-2 saat hala yuvaya girmedi... daha sonra yuvadan boşalttığım tozu talaşı taşları tekrar yuvaya geri koydum ve dişi yuvaya girmeye başladı....ben bir daha yuva temizliği yapmayı düşünmüyorum bu yüzden.. sizce neden böyle yaptı bu dişi kuş ??

2. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    yuvalığa bir şey koymanız şart değil dişiye müdahale etmeyin. Temizlik konusunda biriken dışkıyı çıkarın yeterli.

3. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    dişi sizi temizliği yaparken görmemeli ve herşeyi temizlikten önceki pozisyonda bırakmalısınız. dişiye müdahale etmeyin. yuvanın girişini birşeyle kapatın ki yuvaya müdahale ettiğinizi görmesin.

4. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    dişi yavrular büyüdükten sonra tekrar yumurtlar ama yumurta yapmadan önce yuvalıgı kendisi temizler

Sayfayı Paylaş