petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuva temizliği

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve rambolikan tarafından 10 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. rambolikan

rambolikan New Member

Beğenileri:
    0
    çiftimin yavruları tüylenmeye başladı ve yuvalık kuru pislikle doluyor bir önceki kuluçkada pislik yavruların ayagına beton gıbı yapısmıstı dişi kuş yavrularına çok düşkün yuva kontrolünü bile zor yapıyorum yuvayı nasıl temizleyebilirim

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Dişi kuşu kışala kafese doğru, yuvalığı çıkart, dışarda yaparsın temizliği. Sonra yeniden takarsın geri..

3. rambolikan

rambolikan New Member

Beğenileri:
    0
    en küçğk yavrular çok küçük tutulamaz boyda büyüklerde tüylendi biraz kaç günlük olduklarında temizlemeliyim

4. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Tutulur tutulur merak etme. Ben her kuluçkada 3 günde bir temizliyorum altlarını. Hiçbir şey olmaz merak etme. En küçük yavrular büyüklere göre daha elastiki olurlar. Öyle olsa anne üzerlerine yattığında ölmeleri gerekirdi. O yüzden korkma. Sadece temizlik uzun sürmesin ve yavruları düşürme yeter.

#4 Gokhan ERKAN, 11 Haziran 2015
    Son düzenleme: 11 Haziran 2015
  5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    229
    Levent agabeyin dedigi gibigibi yap yuvayi çıkar yavruları çıkar temizle az talas at yavruları koy tak

6. rambolikan

rambolikan New Member

Beğenileri:
    0
    tamamdır az önce tüm yavruları ve 2 tane yumurtayı nazikçe çıkardım ve hızlıca temizledim yuvayı hepsini yerleştirdim yerine dişide hemen geçti yuvaya ayrıca dişi talaşı kabul etmediği için yuvaya yem döktüm inş sıkıntı olmaz birde yumurtanın biri çatlamış yavru çıkacak gibi onada zarar vermedik inş.

Sayfayı Paylaş