Karadeniz Pet

Yuva temizliği

rambolikan

Yeni Üye
çiftimin yavruları tüylenmeye başladı ve yuvalık kuru pislikle doluyor bir önceki kuluçkada pislik yavruların ayagına beton gıbı yapısmıstı dişi kuş yavrularına çok düşkün yuva kontrolünü bile zor yapıyorum yuvayı nasıl temizleyebilirim

en küçğk yavrular çok küçük tutulamaz boyda büyüklerde tüylendi biraz kaç günlük olduklarında temizlemeliyim

en küçğk yavrular çok küçük tutulamaz boyda büyüklerde tüylendi biraz kaç günlük olduklarında temizlemeliyim
Tutulur tutulur merak etme. Ben her kuluçkada 3 günde bir temizliyorum altlarını. Hiçbir şey olmaz merak etme. En küçük yavrular büyüklere göre daha elastiki olurlar. Öyle olsa anne üzerlerine yattığında ölmeleri gerekirdi. O yüzden korkma. Sadece temizlik uzun sürmesin ve yavruları düşürme yeter.

Son düzenleme:
Levent agabeyin dedigi gibigibi yap yuvayi çıkar yavruları çıkar temizle az talas at yavruları koy tak

tamamdır az önce tüm yavruları ve 2 tane yumurtayı nazikçe çıkardım ve hızlıca temizledim yuvayı hepsini yerleştirdim yerine dişide hemen geçti yuvaya ayrıca dişi talaşı kabul etmediği için yuvaya yem döktüm inş sıkıntı olmaz birde yumurtanın biri çatlamış yavru çıkacak gibi onada zarar vermedik inş.

Geri