petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuva

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve shiny2626 tarafından 29 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. shiny2626

shiny2626 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar benim kuşlarım hiç yuvaya girmiyor ne kadar oldu hiç girdiğini görmedin ne yapabilirim kendim içine koyayım mıacaba?

2. yigitcandemirag

Beğenileri:
    3
    Resim atarsanız kızıştıklarını bir görelim :) durumları ne diye bakalım :)

3. shiny2626

shiny2626 New Member

Beğenileri:
    0
  4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Siz kendiniz koymaya çalışmayın.

5. shiny2626

shiny2626 New Member

Beğenileri:
    0
    yokmu kimse arkadaşlar

6. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    beyaz cere ilede yumurtladığı oluyo kuşların ama sabır gerek oda büyük ihtimal sizde yok zor bir dönem yavru alma çabaları kolay gelsin :)

7. shiny2626

shiny2626 New Member

Beğenileri:
    0
    :( eş değiştirsem anlaşabilirlermi erkek biraz hırçın

8. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Dişinin ceresinde bir prıblem mi var yoksa fotodan mı öyle çıkmış?

9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Bana mantar var gibi geldi.
    Dişinin yeni çekilmiş başka bir fotoğrafını paylaşır mısın [MENTION=16249]shiny2626[/MENTION]..

10. shiny2626

shiny2626 New Member

Beğenileri:
    0
    Dişi baya sorunlu poposunda da bir sorunvar izin günümde veterinere götüreceğim yarın fotoğrafı atayım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:06 -->-> Daha önceki mesaj 01:15 --

http://i.hizliresim.com/7kkGPN.jpg buyrun dişi kuş resmş

11. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    arkadaş bi konu daha açmıştı ben ona söyledim mantar var diye ve ilerlemiş mantar bence bir an önce tedaviye başla yoksa kuşu kaybedebilirsin allah korusun yuvaya karanfin yada yaprak şeklinde 1 tutam tarçın atabilirsin güzel kokuyu alıp girecektir inşallah

12. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Tümörü olan kuş mu bu? Üretimi düşünmeden önce kuşa sağlıklı koşullar sağlamalısın.Senin için en azından bu kadar değerlidir diye düşünüyorum, insan olarak öyle olmasını umuyorum. Yavru almak istiyorsan erkeğe başka dişi al. Hem ayırmakta zorundasın çünkü mantar bulaşır erkeğe de. Ve dişiyi lütfen tedaviye başla.

13. shiny2626

shiny2626 New Member

Beğenileri:
    0
    veterinere mi göstermeliyim dişiyi ne yapayım bana bi fikir verirmisiniz hemen ayırıyorum

14. murataydın

murataydın New Member

Beğenileri:
    0
    Götür bi baksın veteriner .

15. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Vaktin olduğu yakın zamanda suluklarını falan kafesi komple temizle. Evet ikisini de muayene ettir bence. Galiba 2-3 yıldır ilgileniyorsun hastalıklarına dair bilgi birikimin olmadı mı? Ben de çok bilgili değilim.Mantarın tedavi edilmesinin yolu trosyd diye bir mantar ilacı diye biliyorum. Ama araştırmadan öğrenmeden kullanma sakın. O geçer inşallah da tümörü bilmiyorum. Tümöre de vet. hekim müdahale edilebiliyor galiba ama bunu her kuş kaldıramazmış diye bir şey okumuştum galiba burada. :/ Erkeğin de sağlıklı olup olmadığını(mantar bulaşmış mı gibi) anlamadan eş alma yanına. Söylediklerim tecrübelerim değil burada öğrendiklerimdir, hatalı olabilirim. Hekim ya da tecrübeli birilerinin fikirlerini öğren derim. Vet.hekimlerin hepsi anlayamayabiliyor, kanatlılardan anlayan bir vet.hekim araştırıp gidersen boşa gitmiş olmazsın. İnşallah düzelir.

16. shiny2626

shiny2626 New Member

Beğenileri:
    0
    inşallah aslında yeni oldu bu mantar sanırım 1 2 ay önce sapasağlamdı poposundada henüz birşey yoktu nasıl oldu bende anlamadım neyse en kısa sürede bir veterinere göstereceğim teşekkür ederim bide bu dişi kuş gagaısın hiç törpülemiyor ben kendim kesmek zorunda kalıyorum ne yapabılırım ?

17. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Gagasını kesmeye nasıl cesaret ediyorsun? :eek: Aslında dikkatini çekmemiştir diye düşünüyorum. Çünkü o tümör müdür artık her neyse küçük bir şey değildi dimi.Rica ederim ne demek.

18. shiny2626

shiny2626 New Member

Beğenileri:
    0
    hocam yem yiyemez duruma geliyor ne yapayım tek çarem o kalıyordu yokdeğil :(

19. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    E sen bunu fark etmişsin mantar olunca orantısız aşıri bir uzama basliyor. Kesilemez değil de uzman biri daha bilinçli bir kesim yapar diye biliyordum. Tırnaklarına falan da bulaşıyor galiba bira, incele. Üzülme ilginle düzelir inşallah.

20. shiny2626

shiny2626 New Member

Beğenileri:
    0
    anladım neyse benim ilk işim bu kuşun tedavisini yaptırmak yardımlarınız için teşekkürler :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:55 -->-> Daha önceki mesaj 00:54 --

mantar olunca uzama olduğnuu hiç bilmiyordum bilsem anında götürürdüm

Sayfayı Paylaş