Karadeniz Pet

Yuva

shiny2626

Yeni Üye
Arkadaşlar benim kuşlarım hiç yuvaya girmiyor ne kadar oldu hiç girdiğini görmedin ne yapabilirim kendim içine koyayım mıacaba?

beyaz cere ilede yumurtladığı oluyo kuşların ama sabır gerek oda büyük ihtimal sizde yok zor bir dönem yavru alma çabaları kolay gelsin :)

:( eş değiştirsem anlaşabilirlermi erkek biraz hırçın

Dişinin ceresinde bir prıblem mi var yoksa fotodan mı öyle çıkmış?

Dişi baya sorunlu poposunda da bir sorunvar izin günümde veterinere götüreceğim yarın fotoğrafı atayım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:06 -->-> Daha önceki mesaj 01:15 --

http://i.hizliresim.com/7kkGPN.jpg buyrun dişi kuş resmş

arkadaş bi konu daha açmıştı ben ona söyledim mantar var diye ve ilerlemiş mantar bence bir an önce tedaviye başla yoksa kuşu kaybedebilirsin allah korusun yuvaya karanfin yada yaprak şeklinde 1 tutam tarçın atabilirsin güzel kokuyu alıp girecektir inşallah

Tümörü olan kuş mu bu? Üretimi düşünmeden önce kuşa sağlıklı koşullar sağlamalısın.Senin için en azından bu kadar değerlidir diye düşünüyorum, insan olarak öyle olmasını umuyorum. Yavru almak istiyorsan erkeğe başka dişi al. Hem ayırmakta zorundasın çünkü mantar bulaşır erkeğe de. Ve dişiyi lütfen tedaviye başla.

veterinere mi göstermeliyim dişiyi ne yapayım bana bi fikir verirmisiniz hemen ayırıyorum

Vaktin olduğu yakın zamanda suluklarını falan kafesi komple temizle. Evet ikisini de muayene ettir bence. Galiba 2-3 yıldır ilgileniyorsun hastalıklarına dair bilgi birikimin olmadı mı? Ben de çok bilgili değilim.Mantarın tedavi edilmesinin yolu trosyd diye bir mantar ilacı diye biliyorum. Ama araştırmadan öğrenmeden kullanma sakın. O geçer inşallah da tümörü bilmiyorum. Tümöre de vet. hekim müdahale edilebiliyor galiba ama bunu her kuş kaldıramazmış diye bir şey okumuştum galiba burada. :/ Erkeğin de sağlıklı olup olmadığını(mantar bulaşmış mı gibi) anlamadan eş alma yanına. Söylediklerim tecrübelerim değil burada öğrendiklerimdir, hatalı olabilirim. Hekim ya da tecrübeli birilerinin fikirlerini öğren derim. Vet.hekimlerin hepsi anlayamayabiliyor, kanatlılardan anlayan bir vet.hekim araştırıp gidersen boşa gitmiş olmazsın. İnşallah düzelir.

inşallah aslında yeni oldu bu mantar sanırım 1 2 ay önce sapasağlamdı poposundada henüz birşey yoktu nasıl oldu bende anlamadım neyse en kısa sürede bir veterinere göstereceğim teşekkür ederim bide bu dişi kuş gagaısın hiç törpülemiyor ben kendim kesmek zorunda kalıyorum ne yapabılırım ?

Gagasını kesmeye nasıl cesaret ediyorsun? :eek: Aslında dikkatini çekmemiştir diye düşünüyorum. Çünkü o tümör müdür artık her neyse küçük bir şey değildi dimi.Rica ederim ne demek.

hocam yem yiyemez duruma geliyor ne yapayım tek çarem o kalıyordu yokdeğil :(

E sen bunu fark etmişsin mantar olunca orantısız aşıri bir uzama basliyor. Kesilemez değil de uzman biri daha bilinçli bir kesim yapar diye biliyordum. Tırnaklarına falan da bulaşıyor galiba bira, incele. Üzülme ilginle düzelir inşallah.

anladım neyse benim ilk işim bu kuşun tedavisini yaptırmak yardımlarınız için teşekkürler :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:55 -->-> Daha önceki mesaj 00:54 --

mantar olunca uzama olduğnuu hiç bilmiyordum bilsem anında götürürdüm

Geri