Karadeniz Pet

yuvadaki yavrumun içler acısı hali

İbrahim AKSU

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar, yavrumun tüylerinde bir sorun var sürekli dökülüyor ve şuanki durumu çok kötü, bu fransız tüy dökümümü oluyor eğer öyleyse biraz araştırdım tedavisi yok deniyor sizce bir çaresi varmı yardımlarınızı rica ediyorum, teşekkürler.

Geçmiş olsun, Beslenmesine dikkat edin. Yumurta maması yapın. Umarım toparlar.

daha dur bismillah düzelebilir sen biraz bekle bakalım az daha büyüsün dökülcekmi sonra vitamin ve bira mayası takviyesi yap

Hocam anne ve babası karteş olabilirmi bu yavrunun merak ettimde

daha dur bismillah düzelebilir sen biraz bekle bakalım az daha büyüsün dökülcekmi sonra vitamin ve bira mayası takviyesi yap

diğer kardeşi kanatlanıp uçmak üzere maşallah :) ama bunun sürekli dökülüyor tüyleri, şuan nelere dikkat edebilirim ki beslenmeyle ilgili hala annesi besliyor, mama takviyesine devam mamanın içinde bira mayası mevcut, sularına vitamin takviyesine devam, geriye beklemekmi kalıyor

diğer kardeşi kanatlanıp uçmak üzere maşallah :) ama bunun sürekli dökülüyor tüyleri, şuan nelere dikkat edebilirim ki beslenmeyle ilgili hala annesi besliyor, mama takviyesine devam mamanın içinde bira mayası mevcut, sularına vitamin takviyesine devam, geriye beklemekmi kalıyor

suyunun içine bira mayası koyun

anne mineral eksikliğini karşılamak için tüylerini yiyor olabilir. bendede vardı aynı sorun.
anneyi ayırın bi baba besler

anne mineral eksikliğini karşılamak için tüylerini yiyor olabilir. bendede vardı aynı sorun.
anneyi ayırın bi baba besler

tam aksine ben babayı ayırdım :) anne tüylerini yiyor olabilirmi gerçekten, iki kardeşler diğeri gayet normal birininmi yiyor acaba :) hocam tüyler yuvanın içine dökülüyor hep ama anneyi ayırmak yerine mineral eksikliğini gidermeye bakabiliriz mesela

takip etmek lazım tüy yeyip yemedğini. mmineral eksikliğini catasol isimli ilaç ile karşılayabilirsin.
gerçi ben denedim fayda etmedi.. dişiyi elden çıkarmıştım.

takip etmek lazım tüy yeyip yemedğini. mmineral eksikliğini catasol isimli ilaç ile karşılayabilirsin.
gerçi ben denedim fayda etmedi.. dişiyi elden çıkarmıştım.

şimdi yine yuvalığı temizledim takip ediyorum bakalım, inşallah toparlar normal kuşlar gibi tüylenir,

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:47 -->-> Daha önceki mesaj 13:17 --

evet olayı çözdük sanırım arkadaşlarım, suçlu erkek kuş :)
zaten erkeği ayırmıştım bikaç gündür, şimdi bu erkeğin ilk kuluçkasıydı ve böyle yaptı, bundan sonraki kuluçkalarda aynı şeyi yapma ihtimali varmı, eğer varsa damızlıklarım içinden onu ayıracağım mecburen

Son düzenleme:
Anne baba tuyunu yese ufaktan kanamalar olurdu. Kusunuzda dışbparazit de olabilir. Mineral vitamin eksilkiğide geçmiş olsun

Anne baba tuyunu yese ufaktan kanamalar olurdu. Kusunuzda dışbparazit de olabilir. Mineral vitamin eksilkiğide geçmiş olsun

teşekkür ederim., bu yavrunun durumu benim canımı çok sıkıyor usta, bikaç gün takip edip bi hal çaresine bakıcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:02 -->-> Daha önceki mesaj 17:07 --

Merhabalar, sorun hala devam ediyor çözemedim hala

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:17 -->-> Daha önceki mesaj 22:02 --

güncellllllllll yardım lazım arkadaşlar

Geri