Karadeniz Pet

Yuvadan alınan kuş

Ahmet Yıldıran

Yeni Üye
Arkadaşlar ben bir üretici arkadaştan yavru kuş almak için anlaşmıştım yaklaşık 2 hafta önce.Bana yarın gel al dedi.Yem kırıyomu diye sorduğumda,daha kırmıyo sende öğrenecek dedi sana daha kolay alışır dedi ben kuşa anne babası öğretmeyecek mi ben nasıl öğretecem skıntı olmasın dedim,bunlar yem kırmayı içgüdüsel öğrenir ben sana dallı darı verecem aspurla karıştırıp ver öğrenir o dedi.
Kafam çok karıştı bu zamana kadar forumda sağda solda okuduklarıma çok ters söyledikleri. Siz ne dersiniz kuşu öldürüp durduk yere günaha girmeyelim?

Okumaya üşenenler için ÖZET

yavru kuş yem kırmayı kendi kendine öğrenebilir mi?

Son düzenleme:
bazıları kendii örenir ama bir kuştan görmesi lazım yoksa aclıktan ölür kuş kuş yem yemeyi örensin öyle al hem sana eziyet hem kuşa

Garanti olması ve sıkıntı yaşamamak için yem kırmayı bilen yavru almak hem siz hemde kuş için en hayırlısı olacaktır...

Hiç riske gerek yok yem kırmayı öğrensin ve yavrunuzu alın

bazıları kendii örenir ama bir kuştan görmesi lazım yoksa aclıktan ölür kuş kuş yem yemeyi örensin öyle al hem sana eziyet hem kuşa

Garanti olması ve sıkıntı yaşamamak için yem kırmayı bilen yavru almak hem siz hemde kuş için en hayırlısı olacaktır...

Hiç riske gerek yok yem kırmayı öğrensin ve yavrunuzu alın

teşekkürler arkadaşlar bende aynı fikirdeyim.Yok yere kuşa eziyet edip çektirmeye gerek yok.Galiba üretici arkadaş, yavru bir an önce gitsinde kuş yeniden yumurtlasın diye düşünüyor. Bugün arayıp yem kırınca alacağımı söyleyeceğim.

Son düzenleme:
alacagınız yavru kaç günlük onemlı olan o

kaç günlük olduğunu bilmiyorum ama dediğine göre arada yemde yiyomuş anneside besliyormuş kuş çok nazlı ayrılası yok diyor.mesajı daha önce görseydim kaç günlük olduğunu sorardıma ama dün benim anlaştığım kuşun ablasını vermiş başkasına o uçuyomuş demekki bu kuşta bayağa olmuştur.Pazartesi alacağım kuşu durumuna baktıktan sonra.

Geri