Karadeniz Pet

Yuvadan atlama zamanı

• Konbuyu başlatan Ahmet Yusuf TAŞ
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Yusuf TAŞ

Guest
Arkadaşlar benim yavrulardan ilki 36 günlük oldu tüm tüyleri çıktı ve kuyruğu baya bi uzamış durumda ama hala yuvalıktan çıkmadılar sığmıyorlarda birbirlerini ezip bağırıp duruyorlar kendim çıkartayım dedim bu sefer anneleri tünekte duran yavrusunu gagalayıp yere düşürdü sanki yuvalığın içinde onun yavrusuymuşta kafesteyken yabancı kuşmuş gibi tepki veriyor sizce neden olabilir bide bunların bağırma seslerine uyuz olduk artık 3 tanesi 30 günlüğü geçti biri 24 günlük

32 günlükten büyük olanları kafesin tabanına bırak, biraz yem serp etrafa.. babası inip onlara yem kırmayı ögretir..

Annesi dövüyorsa babasıyla birlikte başka bir kafese koyabilirsin.

babaları öldü yavrular yumurtadayken ishaldi kurtaramadım kafesin tabanına aneleri sürekli yem döküyordu zaten acaba o öğretirmi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:49 -->-> Daha önceki mesaj 17:40 --

yavruları bırakacam ama anneleri bakmaz diye korkuyorum o 3 kuş annelerinden yem istemek için yuvalığın deliğinden felan çıkıyorlar zaten

Yetişkin başka kuşun varsa, diğer kuşun yanına koy, o yerken ögrenirler..

başka erkek kuşum var ama dişinin yanına atarsam en küçük yavruyu öldürür diye korkuyorum yavrularla erkeği başka bi kafese atsam nasıl olur ?

Erkeğin yanına koy yavruları, yemlikleri ve tüneklerin hepsini cıkar.. erkek kusta tabanda dursun, tabana yem serp, erkek yerken onlarda öğrenir 2 günde..

aynen dediğiniz gibi yaptım ama yavrular kendi kendine su içebilirmi onu bilmiyorum bide erkek kuşun yanına en büyük 2 yavruyu attım tünek yok ama erkek sürekli üst tellerde yavrulara yaklaşınca yavrular ona yapışıyor :) dövmüyor ama yem yedirmeyi öğreteceğine yem kusuyor yavrulara anlamadım gitti ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:52 -->-> Daha önceki mesaj 18:35 --

annesi 3. yavrunun kafasını kanatmış o bunlardan biraz daha küçük ama onuda erkeğin yanına koydum şuan yuvalıkta 1 yavru var oda en küçük olan erkek kuş yavrularla fazla ilgilenmiyor gibi ben bu yavruları direk annelerinin kafesinin tabanına koysam ne olur ? yavrular acıkmış bağırıp duruyor

Geri